Son Dakika
27 Ekim 2016 Perşembe

Bursa’da otomotiv devlerinde istifalar başladı

Bursa’da TOFAŞ işçilerinin sendikadan istifaları başladı. TOFAŞ fabrikası karşısında toplanan bir grup işçi, istifalarını ve dilekçelerini imzalayarak fabrika insan kaynaklarına verdi. Emniyet Müdürlüğü ise grubun toplanmasına izin vermedi.

12 Mayıs 2015 Salı, 15:44
tofaş işcileri

Tofaş işçileri vardiya değişim saatinde fabrikanın 1 nolu kapısında masa kurup, Türk Metal Sendikası’ndan istifa için toplandılar. İşçilerin toplanmasıyla birlikte Bursa Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, toplanma ve gösteriye izin verilmeyeceğini açıkladı. İşçiler, emniyet yetkilileri ile uzun süren görüşmelerin ardından ikna olarak olaysız bir şekilde dağıldı. Bunun üzerine istifalarını imzalayan ve dilekçe yazan işçiler, fabrikanın insan kaynaklarına teslim etti. TOFAŞ’ta toplam 8 bine yakın işçinin sendikadan istifa edeceği öğrenildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>