Son Dakika
21 Ocak 2017 Cumartesi

Bursa’da Osmanlı yemekleri zirvesi

Bursa Aşçılar Derneği tarafından düzenlenen “Gastronomi Osmanlı Yemekleri ve Aşçılar Zirvesi” ilgi gördü.

14 Aralık 2015 Pazartesi, 00:46
gas

Bursa mutfağını ve Osmanlı yemeklerini yakından takip eden yemek araştırmacıları ile ustaların konuşmacı olarak katıldığı zirvede, Bursa’nın mahalli lezzetleri konuşuldu. 2016 yılında yapılacak olan Bursa Gastronomi ve Osmanlı Yemekleri Festivali ile festival kapsamında düzenlenecek yarışmaların konuşulduğu zirvede, gıda sektöründen birçok firma da açtıkları stantlarda ürün ve faaliyet alanlarını tanıttı.
Bursa Aşçılar Derneği Başkanı Reşat Kahrıman, “Türkiye’nin her bölgesinden gelen aşçı arkadaşlarımız var, onlarla burada bilgi alışverişi yapıyoruz. Aşçı arkadaşlarımızla mesleğimizle ilgili neler yapabiliriz onu tartışıyoruz. Bizim bu zirveyi düzenleme amacımız turizme katkı sağlamak ve yurt dışından gelen misafirlere nasıl yemekler sunabiliriz, neler yapmalıyız, nasıl hizmet verebilmeliyiz, mesleki okullarla okuyan öğrencileri mesleki anlamda nasıl geliştirebiliriz bunu konuşuyoruz. Bursa’ya özgü 250 çeşit yemek var. Biz önümüzdeki yıl Osmanlı yemekleri ile ilgili bir festival yapmayı düşünüyoruz. Biz bugün önümüzdeki yıl yapacağımız festivalin alt yapısının hazırlığı içerisindeyiz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>