Son Dakika
23 Ocak 2017 Pazartesi

Bursa’da ormandaki çifte infazın perde arkası…

Bursa’da sabah saatlerinde Gökçeören köyü yakınlarında ormanlık alanda vahşice işlenen çifte cinayetin üzerindeki sır perdesi aralanıyor.

09 Mart 2016 Çarşamba, 19:50
olay yeri

Bu sabah kurşunlanarak katledilen iki kişinin, geçen yıl eylül ayında Kestel ve Yıldırım ilçesinde birer gün arayla öldürülen Serhat Erkibaş (31) ve Aşkın Kızılkaya’yı (31) öldürdüğü iddia edilen tutuklu sanık Deniz Yalçınkaya’nın (29) ağabeyi Sinan Yalçınkaya (32) ile arkadaşı Erhan Özalp (27) olduğu ortaya çıktı.
Geçen yıl iki gencin öldürüldüğü cinayetle alakalı davaya Bursa 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün devam edildi. Duruşma saatinde, iki kişiyi öldürdüğü iddiasıyla yargılanan Deniz Yalçınkaya’nın abisinin öldürüldüğü haberi geldi. Gökçeören köyünde iki ceset bulunduğu ihbarı üzerine bölgeye giden İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, olay yerine yakın bir yerde kiralık aracın kurşunlanmış ve Erhan Özalp’in 8, Sinan Yalçınkaya’nın da 4 kurşunla öldürülmüş olduğunu tespit etti. Savcının incelemesinin ardından cesetler Bursa Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.
Öldürülen Sinan Yalçınkaya’nın kahveci ve bekar olduğu öğrenilirken, Erhan Özalp’in ise Yalçınkaya’nın kardeşinin iki kişiyi öldürmesinden sonra İstanbul’dan Bursa’a geldiği öğrenildi. Arabanın üç ay önce kiralandığı öğrenildi. Jandarma katil ya da katil zanlılarını yakalamak için soruşturmayı geniş çaplı olarak sürdürüyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>