Son Dakika
19 Ocak 2017 Perşembe

Bursa’da nefes kesen eğitim..,

Bursa İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Çanakkale, Bilecik, Balıkesir ve Yalova’dan gelen arama kurtarma ekiplerine uygulamalı olarak afet eğitimi verdi.

09 Ocak 2016 Cumartesi, 08:26
afad enkaz eğitim

Bursa İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Çanakkale, Bilecik, Balıkesir ve Yalova’dan gelen arama kurtarma ekiplerine uygulamalı olarak afet eğitimi verdi.
Bursa AFAD Arama Kurtarma Birliği tesislerinde 5 gün boyunca verilen teorik ve uygulamalı eğitimlere her ilden 5’er personel olmak üzere toplam 20 personel katıldı. İllerdeki ekiplerin INSARAG standartlarına yükseltilmesi ve INSARAG metodolojisi konusunda farkındalıkların arttırılması için verilen eğitimlerin ardından tatbikata tabi tutulan 20 arama kurtarma ekibi, başarılı bir şekilde görevini tamamladı. İllerden gelen personele eğitim veren Bursa İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Arama Kısım Amiri Mehmet Ersoy, “Birleşmiş Milletler’in INSARAG yapılandırması içerisinde uluslararası starndartlarda kentsel arama kurtarma operasyonlarını tatbik ediyoruz. Yaptığımız eğitimlerle ortak bilgi paylaşımlarımızı da geliştirmiş oluyoruz. AFAD Başkanlığı’nın yurt dışından alarak envantere yeni geçmiş malzemelerin kullanılmasını arkadaşlarımıza uygulamalı olarak gösteriyoruz” dedi.
Personelle eğitim sonunda sertifikaları AFAD İl Müdürü İbrahim Tarı, AFAD Arama Kurtarma Birlik Müdürü Yalçın Mumcu tarafından verildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>