Son Dakika
28 Ekim 2016 Cuma

Bursa’da model uçaklara büyük ilgi

18 Mayıs 2015 Pazartesi, 17:10
uçak model

Bursa’nın Nilüfer ilçesinde düzenlenen model uçak yarışları ve okçuluk müsabakaları büyük ilgi gördü.
Nilüfer Belediyesi tarafından düzenlenen 14. Uluslararası Spor Şenlikleri çerçevesinde bu yıl ilk kez model uçak ve geleneksel türk okçuluğu yarışları yapıldı. Büyük ilgi gören model uçak etkinliklerine 10 okuldan 320 öğrenci katıldı. Model uçak takım yarışması 16 yaş üstü erkeklerde M. Kemal Coşkunöz MTAL öğrencileri Ahmet Sezgin, Ahmet Furkan Aslan, Burak Şahin’den oluşan takım birinci oldu.
16 yaş üstü kızlarda Otomotiv MTAL’den Melek Sezer, Yasemin Tükenmez, Melisa Kıvanç’ın oluşturduğu takım birinciliği aldı.
16 yaş altı kızlarda da Nesrin Fuat Bursalı İlkokulu birinciliği ve üçüncülüğü aldı. Renkli görüntülere sahne olan model uçak yarışlarında dereceye girenlere ödüllerini Nilüfer Belediyesi Meclis Üyesi Ahmet Kılıç, Hava Sporları Sorumlusu Rasim Kuşcu ve okulların beden eğitimi öğretmenleri verdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>