Son Dakika
23 Ocak 2017 Pazartesi

Bursa’da mobese sistemi 3 ay çalıştı bozuldu…

Bursa’nın Keles ilçesinde 2008 yılında kurulan, ancak 3 ay sonra bozulan MOBESE sistemi mahkemelik oldu.

10 Aralık 2015 Perşembe, 16:02
?stanbul Mobese

Keles Kaymakamlığı’nın teşebbüsü ve ilçe esnafından toplanan yardımlarla MOBESE sistemi kurulmuştu. Kameralar ve kayıt sistemi olarak iki ayrı firmadan satın alınan sistem 2-3 ay düzenli çalıştıktan sonra arızalanarak devre dışı kaldı. Sistemdeki arıza için ilgili firmalara arıza sebebiyle başvurular yapıldı. Ancak kameraları satan ve kayıt sistemini kuran firmalar arızanın kendilerinden kaynaklanmadığını söyleyince, Keles Kaymakamlığı bu firmaları mahkemeye verdi. MOBESE sistemi 7 yılı aşkın bir zamandır çalışmıyor.
Keles Belediye Başkanı Mehmet Teke, “2008 yılında serbest veteriner iken MOBESE sistemi için her esnaf gibi ben de para verdim. Yanlış hatırlamıyorsam 500 lira vermiştim. Fakat durum bu noktaya gelince çok üzüldüm. İlçenin güvenliği açısından MOBESE sistemi zaruri. Yeni MOBESE kurulması için gerekli ödeneği ayırdık ve çalışmalarımız devam ediyor. Yakın bir zamanda belediyemiz emniyet ile iş birliği yaparak en kısa zamanda MOBESE sistemini kuracağız” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>