Son Dakika
17 Ocak 2017 Salı

Bursa’da kuyumcuyu bıçakla soymaya kalkıştı…

Bursa’da şizofreni hastası Y.E., ağabeyinin gözünden ameliyat olması gerektiği için kuyumcu bıçakla soymaya kalkıştı. Kuyumcunun alarm butonuna basmasıyla kaçan Y.E, ağabeyinin hastanedeki odasında bulundu.

04 Ocak 2016 Pazartesi, 11:13
altin

Bursa’da şizofreni hastası Y.E., ağabeyinin gözünden ameliyat olması gerektiği için kuyumcu soymaya kalkıştı. Kuyumcunun alarm butonuna basmasıyla kaçan Y.E, ağabeyinin hastanedeki odasında bulundu.
Edinilen bilgiye göre, Geçit Mahallesi’nde kuyumcu işleten İ.G., sayım ve hesap yapmak için satışları durdurduğu sırada, şüpheli Y.G. kuyumcuya girdi. Kuyumcu İ.G.’ye cumhuriyet altını olup olmadığını soran Y.E., “Satış yapılmıyor, pazartesi günü yardımcı olabiliriz” cevabını alması üzerine oradan çıkarak, 20 dakika sonra elinde bir bıçakla geri döndü. Y.E, kuyumcuya bir poşet uzatarak doldurmasını söyledi. Kuyumcunun alarm butonuna basması üzerine kaçan Y.E. polis tarafından Devlet Hastanesi’nde bir hasta odasında yakalandı. Gözaltına alınan Y.E. karakolda verdiği ilk ifadede, ağabeyinin gözünden rahatsız olduğunu, tedavisi için 7 bin Tl’ye ihtiyaç duyduklarını belirtti. Pişman olduğunu belirten Y.E.’nin şizofreni hastası olduğu öğrenilirken, olayla alakalı tahkikat başlatıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>