Son Dakika
18 Ocak 2017 Çarşamba

Bursa’da kuş pazarında yangın…Yüzlercesi telef oldu

Kuş Pazarı’ndaki yangın faciaya sebep oldu. 500’e yakın kuş telef oldu

15 Ağustos 2016 Pazartesi, 19:00
yanginn

Bursa’nın İnegöl ilçesinde kuş pazarında çıkan yangın korkuttu. 500’e yakın hayvan telef olurken, yüze yakın hayvan ise kurtarıldı.

kus

Edinilen bilgilere göre, Yenice Mahallesi Demircizade Sokağı’ndaki kuş pazarında bulunan dükkanlarda henüz belirlenmeyen bir sebeple yangın çıktı. Fatih Gürcan, Ersel Duru, Metin Güngören ve Melih Bekar’a ait içerisinde evcil ve kümes hayvanlarının bulunduğu dükkanlar bir anda alevler arasında kaldı. 4 dükkanda çıkan yangını görenler durumu itfaiyeye haber verdi. Bölgeye intikal eden itfaiye ekipleri, kuş pazarındaki yangına dört bir yandan müdahale ederken, bir yanda da dükkanlardaki evcil ve kümes hayvanlarını kurtarmaya uğraştı. Vatandaşların da desteğiyle verdiği yüze yakın ev ve kümes hayvanı kurtarılırken, 500 civarında hayvan ise telef oldu. Dükkanlar kullanılamaz hale gelirken, yangının çıkış sebebi araştırılıyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>