Son Dakika
21 Ocak 2017 Cumartesi

Bursa’da Kocasu Vadisi’ni yüzerek geçtiler

Keles ilçesinde 15 kişilik ekip, 13 kilometre uzunluğundaki Kocasu Vadisi’ni yüzülerek geçti.

05 Ağustos 2016 Cuma, 15:57
AZGIN SULARLA BOĞUŞUP KOCASU VADİSİ'Nİ YÜZEREK GEÇTİLER

Bursa’nın Keles ilçesinde 15 kişilik ekip, 13 kilometre uzunluğundaki Kocasu Vadisi’ni yüzülerek geçti.

AZGIN SULARLA BOĞUŞUP KOCASU VADİSİ'Nİ YÜZEREK GEÇTİLER
Keles’in doğal güzelliklerini incelemek üzere ilçeye gelen Uludak ve Red Canyoning üyeleri, Kocasu Vadisi’nde bir ilki gerçekleştirdi. 15 kişiden oluşan ekip, Kocasu ırmağının azgın sularında yüzdü. Ekip, saat 10.30’da Kocakovacık köyü sınırları içinden girdikleri vadiden 18.30’da Gelemiç mevkiinde çıkarak, 13 kilometrelik parkuru 8 saatte yüzerek kat etti.

AZGIN SULARLA BOĞUŞUP KOCASU VADİSİ'Nİ YÜZEREK GEÇTİLER
Kocasu’yu yüzerek geçen ekip üyeleri, “Tarlaların içerisinden geçen vadinin bir kısmı bahçeler ile çevrili. 10 kilometrelik kısım ise bakir. Birinci kilometrede 40 derece sıcaklıkta termal su, 7’nci kilometre de buz gibi kaynak suyu var. Çok güzel şelalesi bulunan vadi tabiat parkı ilan edilmeyi bekliyor. Kocasu Vadisi’nin çıkışında kaya tırmanıcılarının Gelemiç tırmanış bahçesi var. Kaya tırmanışı yapmak için sayısız tırmanıcı bu bölgeyi ziyaret ediyor. Kocasu ırmağının Tunçbilek kömürlerinin yıkanması sonucu bize renginin değiştiği söylendi. Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nün bölgeyi inceleyerek bu güzel vadinin korunması ve turizme kazandırması için gerekli çalışmayı yapması lazım” dediler.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>