Bursa’da kanserli çocuklar için dev hastane

Bursa’da bir hayırsever iş adamı tarafından yaptırılan Güney Marmara’nın en büyük bölge hastanesi Uludağ Üniversitesi Sabahattin Gazioğlu Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Hastanesi, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın katıldığı törenle açıldı.

23 Mayıs 2015 Cumartesi, 18:04
cocuk onkoloji

Arınç, Uludağ Üniversitesi (UÜ) Görükle Yerleşkesi’nde, inşa edilen hastanenin açılışını yaptı. 14 milyon liraya mal olan 4 katlı hastane, 50 yataklı olacak. Hastanede 5 öğretim üyesi, 2 uzman doktor, 10 asistan doktor ve 50 hemşire görev yapacak. Güney Marmara’nın en büyük bölge hastanesi olma özelliği sahip yeri hizmete açan Arınç, “Sağlık alanında Bursa’mıza katkı sağlayan hayırseverlerimiz var. Çalışıyorlar, kazanıyorlar, uzun yıllardır birikimleri var. Ama bunları hem şehirlerinde, hem de hemşehrilerine yönelik sağlık hizmetleri tahsis ediyorlar. Yaşlılar için onkolojide bir bölümümüz var. Ancak çocuklar açısından bu açığımızı kapatmak mecburiyetindeydik. Bursa ve Güney Marmara’nın bu yer büyük ihtiyacını karşılayacak. Bursa’da bu gayreti gösteren hayırseverlerimizin sayısı az değil. Bursa’da her alanda faaliyet yapan bu insanlarımızı takdir ediyorum. Eskiden hayırsever ve hamiyetli insanlar daha çok cami, Kuran kursu yapardı. Ama şimdi o alanda ihtiyaçlarımız azaldı. Hizmet alanlarında da hayırseverlerimiz çok büyük mesafe aldı. Sağlık hizmetlerinde hamiyetli insanlarımızın desteklerine ihtiyacımız var. Bunu hem teşvik etmeliyiz, hem de yönlendirmeliyiz” dedi.
Protokol konuşmalarının ardından hastane törenle hizmete açıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>