Son Dakika
18 Ocak 2017 Çarşamba

Bursa’da kaç kişi cezasını cezaevinde çekmiyor?

Hükümlülerin topluma kazandırılmasında önemli rolü olan Bursa Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, kuruluşunun 10. yılını kutladı. Bursa’da 1195 kişinin denetimli serbestlikten yararlandığı açıklandı..

20 Kasım 2015 Cuma, 09:26
cezaevi-karisti-11-yarali-696691-664x354

Bursa Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, kuruluşunun 10. yılını kutladı. Merinos Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki programa Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Abdülkadir Şahin, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdülkadir Karlık ve çok sayıda denetimli serbestlik hükümlüsü katıldı. Bugüne kadar bir çok hükümlünün yeniden topluma kazandırılmasında mühim rol oynayan Denetimli Serbestlik Şube Müdürlüğü, fotoğraf ve mahkumların kullandığı elektronik kelepçe ve takip sistemlerini de sergiledi.
Cumhuriyet Başsavcısı Abdulkadir Şahin, “Şube kurulmadan önce endişelerimiz vardı. Aradan on yıl geçtikten sonra bu kurumun ceza ve infaz kurumunun bir parçası olduğunu gördük. 1500 metrekare alanda 82 personelle hizmet veriliyor. Bursa’da bin 195 hükümlü çeşitli kurumlarda çalışıyor. Bu insanları topluma kazandırmalıyız. Kurumlarımızdan bu konuda çekinmemelerini ve bizden talepte bulunmalarını bekliyoruz. Şu an için 9 bin 128 kişi şube bünyesinde cezasını infaz ediyor” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>