Son Dakika
25 Ekim 2016 Salı

Bursa’da jandarmadan şafak baskını

Bursa’da jandarma ekipleri tarafından sabah erken saatlerde kaçak balıkçılık yapanları engellemek için baskın yapıldı.

22 Nisan 2015 Çarşamba, 10:30
1

Bursa’da Uluabat Gölü’nde avlanan balıkçılara jandarma şafak baskını yaptı. Yasak olan balıkların avlanmasını önlemek için düzenlenen operasyona Nilüfer, Karacabey ve Mustafakemalpaşa ilçe jandarma ekipleri katıldı. Nilüfer Belediyesi Havacılık Birimi ile Orman ve Su İşleri 2. Bölge Müdürlüğü ekipleri de havadan operasyona destek verdi. Uluabat Gölü’nün 3 yakasında eş zamanlı düzenlenen operasyonda balıkçıların ruhsatları, tekneleri ve ağları kontrol edildi.

Kaçak ağların suya bırakılabileceği ihtimaline karşılık insanlı ve insansız hava ekibiyle operasyon geniş yelpazede sonuçlandırıldı.

Sazan, çalı sazanı, kızılkanat balıklarının 15 Haziran’a kadar yasak olduğu Uluabat Gölü’nde yasağa uymayan balıkçılara cezai işlem uygulandı. Yasak olan balıkların tutulmaması konusunda balıkçıları uyaran jandarma ekipleri, ruhsatında eksik olan, tekne ve ağları yasalara uymayan balıkçılara rastlanmaması geçimini balıkçılıkla sürdüren bölge halkının yasalara karşı duyarlılığı memnuniyet yaşattı.

Jandarma Çevre Koruma Birimi tarafından av sezonu hakkında verilen bilgi verilirken, kaçak avlananların 156 Jandarma İmdat hattına bildirilmesi istendi. Operasyonun sona ermesinin ardından balıkçılar, virabismillah diyerek göle açıldılar.1 (1) 1 (2) 1 (3) 1 (4) 1 (5) DCIM101GOPRO DCIM101GOPRO ek (1) ek (2) ek (3) ek (4) ek (5)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>