Bursa’da jandarmadan operasyon

Bursa’nın Gemlik ilçesinde köpekli jandarma timlerinin yaptığı operasyonda çok miktarda kaçak midye ele geçirildi.

29 Aralık 2015 Salı, 11:20
jandarma

Bursa’nın Gemlik ilçesinde köpekli jandarma timlerinin yaptığı operasyonda çok miktarda kaçak midye ele geçirildi.
Gemlik İlçe Jandarma Komutanlığı, İstanbul-Bursa yolunda Jandarma Köpek Timlerinin de katıldığı geniş çaplı bir uygulama başlattı. Aramada çuvallar dolusu kaçak midye ele geçirilirken, uygulama gün boyu devam etti.
Jandarma timleri, Kurtul Mahallesi İstanbul-Bursa Yolu üzerinde sabah saatlerinde geniş çaplı kontroller yaptı. Operasyonda jandarma köpek timleri de katıldı. Şüpheli görünen araçları durduran ekipler otomobilleri ve sürücüleri en ince ayrıntısına kadar aradı. Ardından şüpheli görünen bir araç jandarma ekipleri tarafından durduruldu. Araçta yapılan aramada çuvallar dolusu kaçak midye ele geçirildi.
Gemlik Tarım Müdürlüğü ekipleri gelerek midyelerde incelemelerde bulundu. Şoför, ‘Bunlar sağlıklı mı?’ sorusuna, “İnsanlar yiyor” şeklinde cevap verdi.
Aramalar gün boyu devam ederken, Gemlik İlçe Jandarma Komutanlığı benzer uygulamaların aralıklarla farklı bölgelerde devam edeceğini belirtti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>