Son Dakika
21 Ekim 2016 Cuma

Türkiye’de ilk…90 yaşında 6 dişi çekildi

Türkiye’de kamu hastanelerinde ilk kez Bursa Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinde sedasyon yöntemi ile gerçekleşen ameliyatla 90 yaşındaki Nadiye Tünel’in 6 dişi çekildi.

19 Haziran 2015 Cuma, 10:56
IMG_4237

Kamu hastaneleri arasında sadece Bursa Ağız ve Diş Hastanesinde uygulanan sedasyon yöntemi ile başta yaşlı hastalar olmak üzere tedaviye uyum zorluğu çeken diğer hastalarında her türlü ağız ve diş operasyonları yapılıyor. Engelli hastaların genel anestezi altında diş operasyonlarının da yapıldığı altı ameliyathanesi olan hastanede 1 anestezi uzmanı, 2 diş hekimi, 2 anestezi teknisyeni ve 3 hemşire görev alırken günde 12 ameliyat gerçekleşiyor.
Dt. Yonca Demirel, 90 yaşındaki hastamıza başarılı bir operasyon yaptık, çok fazla sistemik rahatsızlıkları olmasına rağmen ameliyathane şartlarında sedasyon yöntemi ile problemli olan 6 dişi çektiklerini belirtti. Demirel, Türkiye’de ilk defa kamuda bu yaşlarda bir hastaya uygulanan yöntemle kanama problemi olmadan başarılı bir ameliyat gerçekleştirdiklerini söylerken Nadiye Tünel’in oğlu Hüseyin Tünel emeği geçen tüm personele teşekkür etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>