Son Dakika
23 Ocak 2017 Pazartesi

Bursa’da hüzünlü veda…

Tedavi gördüğü hastanede önceki gün hayatını kaybeden Prof. Dr. İlker Parasız, Uludağ Üniversitesi’nde düzenlenen tören ile son yolculuğuna uğurlandı.

27 Ekim 2015 Salı, 10:20
toren

Türkiye’de para politikası ve teorisi denince ilk akla gelen isimlerden olan Uludağ Üniversitesi emekli Öğretim Üyesi, Merkez Bankası eski Meclis Üyesi ve Merkez Bankası Başkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Mustafa İlker Parasız (72) tedavi gördüğü hastanede 25 Ekim Pazar günü vefat etti. Prof. Dr. İlker Parasız için Uludağ Üniversitesi’nde bir tören düzenlendi.

UÜ İktisadi İdari Bilimler Fakültesi önünde gerçekleştirilen törene Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, milletvekilleri, akademisyenler, ailesi, eski öğrencileri ve çok sayıda seveni katıldı.

“TÜRKİYE ÖNEMLİ BİR DEĞERİNİ KAYBETTİ”

Törende konuşan UÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, üniversite olarak önemli bir bireyi kaybetmenin acısını yaşadıklarını belirterek, “Biz belki bir hocamızı kaybettik ancak daha önemlisi Türkiye çok önemli bir değerini yitirdi. Kendisi çok çalışkan ve üretken bir hocamızdı. Olması gerektiği gibi yaşadı. İyi bir insandı. Hepimizin gönlünde bu şekilde kalacak ve biz kendisini her zaman iyi bir insan olarak hatırlayacağız” dedi.

Prof. Dr. İlker Parasız’ın oğlu Ahmet Parasız da yaptığı konuşmasında babalarının kendilerine gösterdiği yolda ilerlemeye devam edeceklerini kaydetti.

Üniversitede düzenlenen törenin ardından Prof. Dr. Parasız’ın cenazesi toprağa verilmek üzere, doğduğu yer olan Kütahya’ya uğurlandı. Parasız, Kütahya Ulucami’nde kılınacak öğle namazının ardından Ahi Erbasan Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>