Bursa’da HDP binaları basıldı

Bursa’da Gençosman Kavşağı’nda Osmangazi ilçe teşkilatının ardından Orhangazi’de de HDP bürolarının tabelaları indirildi. Türk Bayrağı asıldı.

08 Eylül 2015 Salı, 17:37
hdp

Yaşanan terör olaylarına tepki gösteren gençler HDP Orhangazi ilçe başkanlığı binasının tabelasını indirdi. Parti tabelası ve bayrakları ateşe verildi. Parti lokalinin balkonuna Türk Bayrağı asıldı. Türkiye’nin her bölgesinden HDP’ye yükselen öfkeye bir yenisi de Orhangazi’de eklendi. Dağlıca ve hemen ardından Iğdır’da yaşanan terör olaylarından sonra sabrı tükenen gençler HDP Orhangazi ilçe başkanlığı binasının tabelasını indirdiler.

TABELA VE BAYRAK ATEŞE VERİLDİ
Öfkeli gençler Camikebir Mahallesi Kayyum Hafız Sokak’taki parti binasının dışına asılan tabela ile birlikte sandalye ve televizyonu sökerek sokağa attı. Ardından da ateşe verdi. “Şehitler ölmez vatan bölünmez” “Kahrolsun PKK” Ne mutlu Türküm diyene” sloganları atan ve tekbirler getiren öfkeli grup daha sonra Polis’in müdahalesiyle dağıldı. Polis yakılan bayrak ve parti tabelasını da söndürdü.
HDP’nin Orhangazi’deki lokal açılışı da olaylı olmuştu. İlçe halkının tepkisine Polis engel olmuştu. O tepkilerden sonra Polis HDP binasını korumaya almıştı. Tabela ve parti bayraklarının indirilip yakılmasından sonra Polis yeniden HDP binası çevresinde güvenlik tedbirleri aldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>