Son Dakika
20 Şubat 2017 Pazartesi

Bursa’da hastalara daha yakın takip

Bu proje hem bizi hem de hasta yakınlarını rahatlattı.

21 Ekim 2016 Cuma, 10:45
BURSA'DA YOĞUN BAKIM VE AMELİYATHANEDEKİ HASTALARA DAHA YAKIN TAKİP HASTANIN TÜM YAKINLARI, AMELİYATHANE VE YOĞUN BAKIM ÖNÜNDEKİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ SAYESİNDE HER TÜRLÜ BİLGİYE KOLAYCA ULAŞACAK

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından gerçekleştirilen “10 gün projesi” kapsamında Türkiye genelinde pilot olarak seçilen 10 hastanede yoğun bakım üniteleri ve ameliyathane önlerine hasta yakını bilgilendirme sistemi ve alanı kuruldu.
102 erişkin yoğun bakım yatağına sahip Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi çalışmalar tamamladı.
Konu hakkında açıklama yapan Hastane Yöneticisi Doç.Dr. Soner Cander, “Yoğun bakım ünitelerine hastaların sağlığını riske etmemek için ziyaretçileri bir kişiyle sınırlandırmak zorunda kalıyorduk. Bu durum hastanın diğer yakınlarının şikâyetine neden oluyordu. Bu proje ile hasta yakınlarına kapalı devre sistemiyle hastalarını görüntülü izleme imkânı sağladık. Oluşturduğumuz alana hastaları hakkında özet bilgilerini gösteren büyük televizyon ekranı koyduk. Bekleme alanında bulunan hasta danışma ve bilgilendirme bankosunda profesyonel halkla ilişkiler görevlisi hasta yakınlarına 7 gün 24 saat yardımcı oluyorlar” dedi.

Enfeksiyon riski var
Hasta yakınları daha rahat beklemeleri için koltuklar ve çay-kahve makinası, telefon ve sosyal medya ile iletişim sağlamaları için bir sistem hazırladıklarını belirten Doç.Dr.Cander, “Ziyaretçiler hastayı ekranlardan görme imkânı bulurken hastanın son durumu hakkında bilgileri halkla ilişkiler personeli aracılığıyla alacaklar. Enfeksiyon riskleri açısından da bu sistem daha güvenli oldu. Hasta yakınlarından çok olumlu geri dönüşler alıyoruz. Bu proje hem bizi hem de hasta yakınlarını rahatlattı. Emeği geçen tüm ekibimize teşekkürlerimi ediyorum” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>