Son Dakika
22 Ocak 2017 Pazar

Bursa’da görülmemiş olay…

Bursa’da bir kadın ve esnaf arkadaşlarının yaptığı uygulama görenleri hayrete düşürüyor

21 Ağustos 2016 Pazar, 17:52
hırkalı ağaç 1

Bursa’da bir kadın esnaf ve arkadaşları, dükkanlarının önündeki çınar ağacına şişle dev kazak ördü.
Karacabey ilçesinde parfümeri dükkanı işleten Ebru Erdem, iş yerinin önününü kapatan dev çınar ağacına arkadaşlarıyla beraber kazak ördü. Ağaca rengarenk bir kazak giydiren kadınlar, bu iş için bir hafta şişle kazak ördü. Ebru Erdem’in eşi Fatih Erdem, “Çınar ağacı dükkanın vitrinini kapattığı için bir şeyler yapmak istedik. Aklımıza böyle bir fikir geldi. Eşim ve arkadaşları böyle güzel bir eser ortaya çıkardı. Çınar ağacı dükkanın önünü kapatmaya devam etse de, artık herkesin dikkatini çekiyor. Herkes dönüp bir daha bakıyor” diye konuştu.
Ağacın kesilmesini istemedikleri için böyle bir yola başvurduklarını söyleyen Erdem, “Kendim ziraat mühendisiyim. Herkesin yeşili korumasını ve farklı projelerle doğaya katkı sağlamasını temenni ediyorum. Bizim yaptığımız proje herkesin çok hoşuna gitmiş olacak ki görenler çınarın önünde fotoğraf çekilmek istiyor” dedi.

agaca hirka

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>