Son Dakika
23 Ocak 2017 Pazartesi

Bursa’da FETÖ/PDY operasyonu

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü tarafından sabah erken saatlerde düzenlenen operasyonda,

06 Mayıs 2016 Cuma, 11:12
jhjghfgdfhg

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından İnegöl ilçesinde FETÖ/PDY terör örgütüne yönelik ikinci operasyonda iki özel okul ile iki işyerine baskın yapıldı. Okul müdürleri ve yöneticileri gözaltına alındı.
FETÖ/PDY terör örgütünün devlet kurumlarına sızma eylemlerinin deşifre edilmesine yönelik Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından İnegöl’de yapılan ilk çalışmada, İnegöl Adliyesi’ne örgüt yandaşlarının sahte belgelerle zabıt katibi, mübaşir ve infaz koruma memuru gibi görevlere memur olarak alındıkları tespit edilmiş, yapılan operasyonda adliyeye usulsüz olarak alınan memurlar ile bu memurlara sahte belge temin ettikleri belirlenen 7 kişi gözaltına alınmıştı.
İKİNCİ DALGA
İkinci dalga operasyonunda ise İnegöl’de eğitim veren iki özel okul ile iki işyerine, FETÖ/PDY operasyonları kapsamında baskın yapıldı. Bursa İl Emniyet Müdürlüğü tarafından sabah erken saatlerde düzenlenen operasyonda, okul müdürü ve idarecilerin gözaltına alındığı, okullar ve işyerlerinde arama yapıldığı öğrenildi. Gözaltına alınanların Emniyet Müdürlüğü’ne götürülerek ifadeleri alınıyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>