Son Dakika
22 Ocak 2017 Pazar

Bursa’da FETÖ’den gözaltına alınan 20 iş adamı adliyeye çıkartıldı

‘Terör örgütüne yardım ve yataklık yapmak’ suçundan 4 cumhuriyet savcısına ifade veriyor.

06 Ağustos 2016 Cumartesi, 16:13
yegen feto

Bursa’da FETÖ/PDY operasyonu kapsamında gözaltına alınan iş adamlarından sorgusu tamamlanan 20’si sabah saatlerinde adliyeye sevkedildi.
15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişiminin ardından FETÖ/PDY operasyonu kapsamında, aralarında İçişleri Bakanlığı’nda bir dönem müsteşarlık yaptıktan sonra vali olarak atandığı Bursa’da 6.5 yıl görev yapıp emekliye ayrılan Şahabettin Harput, eski İl Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, Milli Eğitim eski Müdürü Atilla Gülsar, Vergi Dairesi eski Müdürü İbrahim Saydam’ın da aralarında bulunduğu 90’ı iş adamı, çok sayıda bürokrat ile FETÖ örgütünün ‘Bursa imamları’ olmak üzere toplam 171 kişiyi gözaltına alındı. Bu kişilerden FETÖ ile direkt bağlantılı olanlar Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi’nde, örgüte para yardımında bulunup gelir sağladığı öne sürülenler ise, Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şubesi’nde sorgulanıyor. Şüphelilerden ifadeleri alınan 20 iş adamı bu sabah güvenlik önlemleri altında adliyeye çıkartıldı. Şüpheliler, ‘Terör örgütüne yardım ve yataklık yapmak’ suçundan 4 cumhuriyet savcısına ifade veriyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>