Bursa’da fabrika yangını…İşçiler zehirlendi

20 Temmuz 2015 Pazartesi, 18:41
yangin

Saat 17.00 sıralarında Mesudiye Mahallesi Avarlar kavşağı mevkiinde faaliyet gösteren Muzaffer Mobilya firmasına ait fabrikanın boyahane kısmında henüz belirlenemeyen bir sebeple yangın çıktı. Yangını fark eden işçiler fabrikaya tahliye ederek durumu itfaiyeye bildirdi. İtfaiye ekipleri fabrikanın dört bir yanından alevlere müdahale ederken, söndürme çalışmalarına fabrika işçileri ve çevredeki esnaflar da katıldı.
Yangına müdahale eden fabrika çalışanlarından 34 yaşındaki Ali Altay ile 36 yaşındaki Sevil Sabut dumandan etkilenerek fenalaştı. İki işçi olay yerinde hazır bekleyen 112 ekibinin ilk müdahalesinin ardından İnegöl Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Dumandan hafif şekilde etkilenen bazı işçiler ise yangın yerindeki ambulanslarda tedavi edildi.
İnegöl Emniyet Müdürü Şükrü Kaplan da yangın yerine gelerek yetkililerden bilgiler aldı. Boyahanedeki yangın, fabrikanın tamamına ve çevredeki diğer fabrikalara sıçramadan kontrol altına alınarak söndürüldü. Maddi hasara yol açan yangının çıkış sebebi araştırılıyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>