Son Dakika
26 Ekim 2016 Çarşamba

Bursa’da Erzurum günleri başladı…Bakan cağ döner kesti

ursa’da düzenlenen Erzurum Kültür ve Turizm Günleri’ne katılan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, tezgahın başına geçerek cağ döneri kesti. Bir şiş dönerin 7,5 liradan satıldığı öğrenildi

30 Nisan 2015 Perşembe, 16:59
bakan cag

Bursa’da düzenlenen Erzurum Kültür ve Turizm Günleri’ne katılan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na cirit sürprizi yapıldı.
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Erzurum Dernekleri Federasyonu tarafından düzenlenen Erzurum Kültür ve Turizm Günleri’ne katıldı. Tören alanına gelen Müezinoğlu’na atlı birlikler tarafından sürpriz yapıldı. Erzurum Atlı Spor Kulübü sporcuları tarafından sunulan cirit oyununu ilgiyle izleyen Müezzinoğlu, oyun hakkında bilgi aldı. Mehter takımı ve atlı birliklerle birlikte tören alanına kadar yürüyen Müezzinoğlu’na vatandaşlar ilgi gösterdi.
Müezzinoğlu, Erzurum ile Bursa arasındaki kardeşlik bağlarının daha da güçlendiğini belirterek, “Bir medeniyet şehri Erzurum, milli duruşu, ay yıldızlı bayrağa sadakatiyle millete güç katan bir ilimiz. Erzurum’la 19 yaşında tanıştım. Bıyıklarımın ucunda boncuk boncuk buz tutmayı orada öğrendim. Dolayısıyla bugün burada Erzurumlu hemşehrilerimiz ile Bursalı hemşehrilerimiz, Erzurum’un kültür ve değerlerini Bursalılarla tanıtacak. Bugün Erzurum’un meşhur cağ kebabını ve kadayıfını yedik. Erzurum Büyükşehir Belediyesi Başkanı, 25 yıldır tanıdığımız Mehmet Sekmen kardeşimiz Erzurum’a büyük güç kazandıracak” dedi.
Erzurum ile Bursa arasındaki kardeşlik bağlarının güçlü olması için Bursa-Erzurum arasında uçak seferlerinin başlatıldığını hatırlatan Müezzinoğlu, “Bursa-Erzurum arasında başlayan uçuşlar, beklenenden çok daha fala ilgi gördü ve uçak kapasiteleri ikinci ayında artırmak zorunda kaldı. Palandöken ile Uludağ’ı daha güçlü kardeşlik üzerine kuralım. Bu etkinlikler kardeşlik köprülerini daha da güçlendirecektir. Bursa ve Erzurum arasında kültür, turizm ve ekonomi açısından ilişkilerin güçlendirileceğine inanıyorum” diye konuştu.
Vali Münir Karaloğlu, Bursa’nın yoğun göç alan şehirlerden biri olduğunu belirterek, “En çok göçü de Erzurum’dan alıyoruz. Bursa yoğun göç ile birlikte kültür armonisi oluşturdu. Bursa kültür çeşitliliğine sahip. Hemşehri derneklerinin düzenledikleri faaliyetlerle kültürler unutulmayacak” ifadelerini kullandı.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ise Erzurum ile Bursa arasındaki kardeşlik köprülerinin bu tür faaliyetlerle güçlendiğini belirterek, “Erzurum’un her türlü kültürünü Bursa’ya taşıyan güzel bir organizasyonu yaşıyoruz. Erzurum dost ve kardeş şehrimiz. Kuvvetli bağlarımız var. İnşallah şimdiden sonra köprülerin daha güçlü kurulması için başlatılan çalışmalara her zaman destek vereceğiz. Bursa’dan Erzurum’a başlattığımız uçak seferlerimizi sürdüreceğiz” dedi.
Erzurum Dernekleri Federasyonu Başkanı Ömer Ömeroğulları, bu etkinlikle birlikte tarihi, kültürü ve gelenekleri birbirine benzeyen Bursa ve Erzurumluların kaynaşmasından mutluluk duyduklarını söyledi.
Konuşmaların ardından, Erzurum Kültür ve Turizm Günleri’nin açılışı Bakan Müezzinoğlu ve protokol üyeleri tarafından yapıldı. Kurulan dev çadırda stantları gezen Müezzinoğlu’na cağ kebabı ve kadayıf dolması ikram edildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>