Bursa’da enginar buluşması

Nilüfer Belediyesi’nin bu yıl 9’uncusunu düzenlediği “Enginar Buluşması” renkli görüntülere sahne oldu.

23 Mayıs 2016 Pazartesi, 12:59
BURSA'DA “ENGİNAR BULUŞMASI” HASANAĞA’NIN ÜNLÜ ENGİNARLARI GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Nilüfer Belediyesi’nin bu yıl 9’uncusunu düzenlediği “Enginar Buluşması” renkli görüntülere sahne oldu.
Enginarıyla meşru Hasanağa, bu yıl 9’uncusu düzenlenen Enginar Buluşması’na ev sahipliği yaptı. Nilüfer Belediyesi’nin Hasanağa enginarını dünyaya tanıtmak maksadıyla düzenlediği şenlik ilgi gördü. Ünlü komedyen Ceyhun Yılmaz’ın renkli sunduğu şenlik yağmura rağmen renkli anlara sahne oldu. Hasanağa Futbol Sahası’ndaki şenlikte en leziz enginar yemeği ve en iyi enginar üreticisi yarışmaları yapıldı. Çocuklar da gönüllerince eğlendi. Çocuklar, Bilim Karavanı’nda yaptıkları deneylerle yeni bilgiler öğrendi.
Ünlü yemek şefi Özgür Şef de, enginar çanağında dana kaburga yaparak herkese ikram etti. Vatandaşlar açılan stantlarda da Türkiye’nin en kaliteli enginarını alma imkanı buldu. Yarışmaya katılanlar, dereceye girebilmek için enginarın tatlısından yemeğine birbirinden farklı lezzetleri jürinin beğenisine sundu. 11 yemeğin katıldığı ve jürinin karar vermekte zorlandığı yarışmada, enginar dolması yemeğiyle Demet Çakmak birinci oldu. 16 kişinin katıldığı en iyi enginar üreticisi kategorisinde de Yurdanur Uludağ birinci oldu. Dereceye girenlere çeşitli ödüller verildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>