Son Dakika
22 Ocak 2017 Pazar

Bursa’da emsal artışı dönüşümü tetikledi…

Büyükşehir Belediye Meclisi, Nilüfer Sitesi’nin ardından, yine Nilüfer ilçesinde 8 site ve bir apartmana daha kentsel dönüşümle yenilenmesi için 0,50 emsal artışı verdi.

20 Kasım 2015 Cuma, 09:20
AW274439

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin 0,50 emsal artışı çıkışının ardından Orhaneli Kavşağı’ndaki Nilüfer Sitesi ile kentsel dönüşümün önünün açılmasıyla birlikte Nilüfer ilçesinde 8 site ve bir apartmana daha yüzde 50 emsal artışı verildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe başkanlığında gerçekleşen oturumda, Nilüfer Belediyesi’nden gelen 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planları içindeki toplam 26 dosyadan değiştirilerek onaylanan 14 dosya kentsel dönüşüm için emsal artışını içeriyor. Buna göre; 14 dosyadan 8 site ve bir adet apartmanın kentsel dönüşümle yenilenmesi için yüzde 50 emsal artışı izni verirken, diğer dosyalar da 5 ayrı yerde ticaret alanlarına yüzde 25 ila 50 arasında değişen oranlarda emsal artışı izni veriyor. Dosyaya AKP grubunun oyları sayesinde oy çokluğu ile geçerken, CHP ve MHP grupları ret oyu verdi.

Kaynak. Olay GAzetesi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>