Bursa’da ebola alarmı! Hastane acili boşaltıldı

Bursa’da yabancı uyruklu bir kişide ebola şüphesi, hastaneyi alarma geçirdi. Hastane acil servisi boşaltılırken, hastane karantinaya alındı.

09 Mayıs 2015 Cumartesi, 23:00
0

Bursa’da boya işleriyle uğraşan Güney Afrikalı S.D.Z. adlı bir kişi, tedavi için gittiği Bursa Muradiye Devlet Hastanesi’nde ebola şüphesi nedeniyle gözlem altına alındı. Hastaneyi alarma geçiren durum sebebiyle hastanenin acil servisi boşaltıldı. Acildeki tüm hastaların kontrolleri yapıldıktan sonra polikliniklerde tedavisine devam edilirken, hastaneye başka hasta alınmadı. Ebola şüphesi olan şahıslar, Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilirken, Bursa Devlet Hastanesi acil servisi ise, dezenfekte edildikten sonra hasta kabulüne devam edecek.
Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde karantina servisinde tedavileri devam eden yabancı uyruklu şahıslarda ebola olup olmadığı, yapılacak tahkiklerden sonra netlik kazanacak.

Bursa’da Ebola şüphesi ile hastaneye kaldırılan ve karantina altına alınan Güney Afrikalı vatandaşın bademcik iltihabı olduğu tespit edildi.
Bursa’da Ebola şüphesiyle Bursa Devlet hastanesine kaldırılan ve ardından Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma hastanesine sevk edilen Güney Afrikalı S.D.Z.’nin Ebola olmadığı, bademcik iltihabından dolayı ateşlendiği tespit edildi. S.D.Z.’nin yapılan tetkik ve muayenesinde bademcik iltihabı olduğu öğrenildi.
Bademcik iltihabı dolaysıyla ateşlenen hasta, tedavisinin ardından taburcu edilirken, iki hastanede de yaşam normal seyrine döndü.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>