Son Dakika
21 Ocak 2017 Cumartesi

Bursa’da Diyarbakır’ı aratmayan görüntüler…

475 kez izlendi, 19 Kasım 2015 Perşembe

Bursa Emniyet Müdürlüğü’nce toplumsal olaylara müdahale için düzenlenen tatbikat nefesleri kesti.

Bursa Emniyet Müdürlüğü’nce toplumsal olaylara müdahale için düzenlenen tatbikat nefesleri kesti.
Biber gazlı ve molotoflu tatbikat gerçeğini aratmadı. Bursa Emniyet Müdürlüğü’nün Nilüfer ilçesinin Yolçatı Mahallesi’ndeki atış poligonunda yapılan tatbikat nefesleri kesti. 200 polis, 4’ü kadın 150 çevik kuvvet, 14 rütbeli emniyet amiri, senarya gereği yasa dışı eylem yapan meslektaşlarına müdahale etti. Göstericiler yasa dışı slogan atarak çevik kuvvet ekiplerinin üzerine yürüdü. Polis barikatını aşmaya çalışan göstericilerle polisler arasında gerginlik çıktı. Bir süre sonra göstericiler polis ekiplerinin üzerine taş ve molotof kokteyli atmaya başladı. Çevik kuvvet ekipleri ise biber gazı ve cop kullanarak grubu püskürttü.

cevikkeylem
Grup, bir süre sonra barikat kurarak yolu ateşe verdi. Hazırda bekletilen 2 TOMA aracı yanan barikatı söndürerek eylemcilere su ve biber gazı sıktı. Tatbikat eylemcilerin bir kısmının gözaltına alınmasıyla son buldu.
Bursa Emniyet Müdürü Selami Yıldız, tatbikatı bizzat takip etti. Başarıyla sonlanan tatbikatın ardından konuşan Yıldız, “Bursa Emniyet Müdürlüğü olarak bu tür tatbikatları sık sık yapıyoruz. Ekiplerimizin sahada karşılaştığı olayları tatbikat alanında canlandırdık. Bu sayede arkadaşlarımız olaylara hazır hale geliyor” dedi.

cevikk111cevik

Etiketler:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>