Son Dakika
23 Ekim 2016 Pazar

Bursa’da çöplükler yeşil alana dönüşüyor

Bursa’nın daha sağlıklı bir il olması için çevre yatırımlarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, sınırlara yeni dahil olan ilçelerdeki vahşi çöp depolama alanlarını ıslah ediyor.

27 Temmuz 2015 Pazartesi, 15:01
çöplük

Gemlik’in Karacaali Mahallesi’nde yaklaşık 5 bin metrekare alanda yapılan rehabilitasyon çalışmasının ardından Orhangazi İlçesi Yeniköy Mahallesi’nde 7.500 metrekare alanda yapılan rehabilitasyon çalışması da tamamladı. Rehabilitasyon çalışmalarıyla yeşil alana dönüşen düzensiz çöp sahalarında katı atığın tesviye işlemleri yapılarak sahanın üstü toprak ile kapatılıyor, çöpte meydana gelen biyolojik bozulma sonrası oluşan metan gazı uygun noktalara yerleştirilen gaz bacaları ile kontrol altına alınıyor. Ayrıca girişlerin engellenmesi için saha tel çit ile çevriliyor.
Gemlik’in Karacaali Mahallesi ve Orhangazi ilçesinin Yeniköy Mahallesinin yanı sıra İnegöl ilçesinin Cerrah ve Yenice mahalleleri, Orhangazi Çakırlı Mahallesi, İznik’in Boyalıca ve Elbeyli mahallelerinde gerçekleştirilen rehabilitasyon çalışmaları tamamlandığında yaklaşık 35 bin metrekarelik yeşil alan Bursa’ya kazandırılmış olacak.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>