Bursa’da cinayet anı kamerada…

Bir gazinoda bir kişinin öldüğü 3 kişinin yaralandığı kavga anları güvenlik kamerasına böyle yansıdı

30 Mayıs 2016 Pazartesi, 16:50
cinayet ani

Bursa’da bir kişiyi öldürdüğü, 3 kişiyi de yaraladığı anlar güvenlik kamerasına yansıyan sanık 39 yıl hapse mahkum edildi.
Olay, geçen yıl 27 Aralık 2015 tarihinde merkez Nilüfer ilçesi Yeni Karaman Mahallesi Mudanya yolu üzerinde bulunan bir gece kulübünde meydana geldi. Yan yana masalarda oturan iki grup arasında çıkan tartışma, kısa sürede büyüyerek kavgaya dönüştü. İddiaya göre Y.Ç., tabancayla ateş ederek dışarı çıkmak istedi. Y.Ç.’nin silahından çıkan kurşunlar Serdar Öztürk’ün kalbine ve başına, H.Ç., H.K. ve E.B.’nin ayaklarına isabet etti. Bu sırada olay yerinden kaçmaya çalışan Y.Ç. de bacaklarından bıçaklandı. Diğer yaralılarla birlikte hastaneye kaldırılan Y.Ç. tedavisinin ardından tutuklandı.
Sanık Y.Ç.’nin yargılanmasına 3’ncü Ağır Ceza Mahkamesi’nde devam edildi. İkinci duruşmada pişman olduğunu söyleyen Y.Ç., ‘adam öldürmek’, ‘adam yaralamak’ suçlarından toplam 39 yıl 7 ay hapis cezasına çarptırıldı.

DAVA ÖNCESİ KAVGA
Serdar Öztürk’ün öldürüldüğü, 4 kişinin ise yaralandığı olayla ilgili yargılama öncesi adliye önünde kavga çıktı. Sanığın akrabaları ile yaralananların ve öldürülen Serdar Öztürk’ün yakınları olduğu öne sürülen iki grup arasında kavga çıktı. Kavgada 2 kişi kulağından ve başından aldığı darbelerle yaralandı. Kavga eden taraflar çok sayıda polis ekibi tarafından kısa sürede ayrıldı.

CİNAYET ANI KAMERADA
Öte yandan, geçtiğimiz yıl yaşanan cinayet güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde, Y.Ç.’nin Öztürk’ü silahla vurduğu anlar yer alıyor.

AVUKAT YILDIZ: “SERDAR ÖZTÜRK KAVGAYI AYIRMAK İSTERKEN ÖLDÜRÜLDÜ”
Gece kulübünde meydana gelen olayda öldürülen Serdar Öztürk’ün yakınlarını savunan Avukat Erdal Yıldız, “Olaydan bir gün önce Yavuz Çakar, gazinonun sahibi olan Halil Kazak ile kavga etti. Aynı gün barıştılar. Bir gün sonra Serdar Öztürk, eniştesi olan H.K’nin dükkanına geliyor. Burada birlikte oturuyorlar. Bu sırada Y.Ç. oraya geliyor. Girişte üzeri aranıyor. Bira içtikten sonra ‘Hemen geliyorum’ diyerek dışarı çıkıyor. Silahını alıp dönüyor. Görevliler de şüphelenmedikleri için üzerini aramıyorlar. Y.Ç. yanına gittiği H.K’ye ateş ediyor. Serdar da kendisine engel olmak istiyor. Bu sırada Y.Ç. Serdar’a ateş ederek öldürüyor. Olay bu şekilde olmuş” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>