Son Dakika
21 Ocak 2017 Cumartesi

Bursa’da çile başladı…Toplu ulaşımı kullanın

Mudanya Yolu’nda çalışmalar başladı. Trafik yan yollardan verilmeye başlayınca çileye dönüştü

21 Haziran 2016 Salı, 11:50
mudanya kavsagi

Bursa’da Mudanya Köprülü Kavşağı inşaatı yapım çalışmaları sebebiyle trafik yan yollardan verilmeye başlandı. Köprüden geçişlerin kapatılması ve trafiğin alternatif güzergahlardan verilmesi sebebiyle özellikle Bursa’dan İzmir yönüne gidiş ve Mudanya’dan Bursa’ya geliş istikametinde sabah saatlerinde sıkıntı yaşandı. Trafik ekipleri ise bütün noktalarda akış sağlayarak sürücülere yardımcı olmaya çalıştı.

Bursa-İzmir D200 Karayolu üzerinde yer alan Mudanya Sapağı Köprülü Kavşağı’nın stadyum bağlantı yolları ile birlikte bölge trafiğine hizmet edecek şekilde yenilenmesi için inşaat çalışmalarına başlandı. Birinci etapta, köprülü kavşağın yıkımı ve yapımı sırasında alternatif yol olarak kullanılacak olan servis yolları ile bu yollar üzerinde yer alan köprünün inşaat imalatları tamamlanacak.
Bu sabah saatlerinde köprü trafiğe kapatılarak yan yollar çalıştırıldı. Böyle olunca 3 şeritten 2 şeride düşen yol sebebiyle şehir merkezinden İzmir yönüne gidişte aksamalar yaşandı. Mudanya Yolu’ndan gelenlerin İzmir yönüne dönüp Carrefour Kavşağı’ndan geriye dönmesi sebebiyle de bu bölgede yoğun kuyruk oluştu.

trafikk
Gençosman’dan Mudanya Kavşağı’na kadar trafik aksadı. Hem bu noktada hem de Mudanya’dan gelen araç sürücüleri kendilerine alternatif yön bulmak için ara sokakları kullanmak durumunda kaldı. Bursa Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, tüm noktalarda 30 trafik polisiyle sürücüleri yönlendirip trafiği açmaya çalıştı.
Köprülerin yıkımının yaklaşık bir ay süreceği, ana arterin ise 2 ay içinde açılacağı, köprülü kavşağın tümünün bitirilmesinin 3 ayda tamamlanacağı ifade edildi.
İnşaat çalışmaları süresince Mudanya yönünden Bursa istikametine gelişte araçlar Nilüfer Orhaneli Sapağı Kavşağı’na yönlendirilerek kavşak alanından U dönüşü yaparak şehir merkezine ulaşabilecekler. Mudanya yönünden gelen araç trafiği nedeniyle kavşak alanında oluşacak trafik sıkışıklığını önlemek amacıyla sürücüler, Geçit Kavşağı’ndan Bursa Otoyolu’nu ya da Ata Bulvarı ve FSM Bulvarı’ndan İzmir Yolu Caddesi, Esentepe Kavşağı’ndan Hürriyet Caddesi, Hamitler – Yunuseli Yolu’ndan Acemler Kavşağı güzergahlarını kullanabilecek.

trafik
Köprülü kavşağın yaz döneminde tamamlanacağının ifade eden BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoy ise, “18 Eylül ayı itibariyle vatandaşlar kış döneminde bu kavşaktan çok daha rahat bir şekilde kullanabilecek. Bu köprülü kavşaktan Mudanya istikametinden gelenler direk stadyuma giriş sağlayabilecek. İnşaat çalışmalarında yaşanacak yoğunluk için vatandaşlarımızın toplu taşımaları kullanmaları tercih etmelerini istiyoruz. Genel olarak baktığımız zaman ise hayatımızdan araç kullanımından vazgeçmemiz gerekiyor” dedi.

Yorum

  1. bursa

    Haz 21, 2016 at 22:34

    Bursa trafikgi ıstanbulu bile solladı. Bunlar belediyenin beceriksizligi yolları genişletecekleri yerde daraltıyorlar tranway başa bela acilen yer altına alınmalı yalova yolunda yer altına yapılmalı ankara yolu tek şerit oldu sayenizde zamana yayarak yer altına yapın sunu

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>