Bursa’da caz gecesi…

55. Uluslararası Bursa Festivali, dünyaca ünlü Incognito grubunu Bursa’da sevenleriyle buluşturdu

25 Mayıs 2016 Çarşamba, 11:03
jazz

Türkiye’nin en uzun soluklu kültürel etkinliği ‘55. Uluslararası Bursa Festivali’, Incognito grubunu sevenleriyle buluşturdu. Acid Jazz ustaları, coşkulu konserde en popüler şarkılarıyla sevenlerine keyifli bir akşam yaşattı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından bu yıl 55.’si düzenlenen ‘Uluslararası Bursa Festivali’, dünyaca ünlü Incognito grubunu hayranlarıyla buluşturdu. Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Osmangazi Salonu’nda gerçekleştirilen konser, renkli görüntülere sahne oldu.
Usta sanatçılar, müzik listelerinin zirvesine yerleşen şarkılarıyla muhteşem bir konserle Bursalıları selamladılar. Müzikte 30 yılı geride bırakan Incognito, ‘Always there’, ‘Don’t you worry bout a thing’, ‘Still a friend of mine’, ‘Nights over Egypt’, ‘I hear your name’ gibi klasikleri, keyifli bir atmosferde müzikseverlerle paylaştı. Yüksek sahne performanslarıyla dikkat çeken ve izleyicilerinin sevgi seliyle karşılanan topluluk, unutulmayacak bir geceye imza attı.
Bursa’da konser vermenin mutluluğunu yaşadıklarını anlatan sanatçılar, kendilerine has tarzlarıyla gönülleri fethetti. Hayranlarının da şarkılarına coşkuyla eşlik ettiği topluluk, keyifli konserin sonunda alkışlarla ödüllendirildi.

‘55. Uluslararası Bursa Festivali Programı’
25 Mayıs – Monica Bulanda
29 Mayıs – Müziğin ustalarıyla ‘Gazino Show’ (Neşe Karaböcek, Seçil Heper, Seyyal Taner, Semiha Yankı, Ersan Erdura, Nur Yoldaş, Ercan Turgut, Tülay Özer, Bilgen Bengü, Funda)
30 Mayıs – Fuat Saka & Niyazi Koyuncu & Karmate
31 Mayıs – Aşkın Nur Yengi & Harun Kolçak
1 Haziran – Candan Erçetin
2 Haziran – The Dire Straits, Experience
4 Haziran – İlhan İrem

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>