Bursa’da büyük temizlik…

Osmangazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe sınırları içerisindeki boş arazi, yol kenarı ve sokak aralarına terk edilen hurda araçları topladı. Motoru ve plakası olmayan hurda araçlar bulundukları yerden kaldırılarak Osmangazi Belediyesi Soğanlı Şantiyesi’ne götürüldü.

08 Ekim 2015 Perşembe, 14:06
hurda

Osmangazi Belediyesi, yıllardır kullanılmayan ve çürümeye terk edilen hurda araçların toplanması için çalışma başlattı. Motor şasi numarasına bakarak araç sahiplerine ulaşan belediye ekipleri, hurdaya dönen araçlarını bulundukları yerden kaldırmaları yönünde vatandaşları uyardı. Motoru ve plakası olmadığı için sahiplerine ulaşılamayan araçlar ise, 5236 Sayılı Kabahatler Kanunu uyarınca 525 TL para cezası yazıldıktan sonra, iş makineleri ile toplanarak Osmangazi Belediyesi Soğanlı Şantiyesi’ne götürüldü. Hurda araçların toplanmasıyla birlikte kötü görüntü ve çevre kirliliği de ortadan kaldırılmış oldu.

Osmangazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, hurda araçların zamanla haşerelerin barındığı ve madde bağımlılarının mesken tuttuğu yerler haline geldiğini belirterek, “Hurda araçlar kötü görüntü ve çevre kirliliği oluşturmasının yanında, zamanla çürüyüp parçalanarak içeriğinde bulunan tehlikeli maddeler doğaya karışıyor ve insan sağlığı için büyük tehlike oluşturuyor. Ayrıca, hurda araçların her an patlama ve yanma durumu olduğu için olası bir yangın çıkma durumu da söz konusu. Tespit edilen hurda araçlar toplanarak insan sağlığı güvence altına alınmakta ve çevre kirliliğinin de önüne geçilmektedir” açıklamasını yaptı.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>