Son Dakika
25 Ekim 2016 Salı

Bursa’da büyük tehdit…

Bursa’da özel halk otobüslerinden çıkan siyah dumanlar şehri kirletip hastalık saçıyor. Bir çok ülkede emisyon değerleri için Wolksvagen otomobillerinin satışının yasaklanması konuşulurken, Bursa’da yıllardır yaşanan ciddi bir çevre sorununa valilik tarafından çözüm bulunamaması vatandaşların tepkisine yol açıyor.

07 Ekim 2015 Çarşamba, 09:59
halk

Bursa’da şehir içinde yolcu taşıyan özel halk otobüslerinden çıkan simsiyah egzoz dumanları şehri kirletiyor. Kaliteli mazot yerine yağ kullanan halk otobüsleri Bursa’nın havasını kirletmeye devam ediyor. 10 numara yağ kullanılması yüzünden Bursa şehir merkezi adeta egzoz dumanından geçilmiyor. Vatandaşlar, yetkilileri ciddi denetimler yapmaya ve tedbir almaya çağırıyor. Astım hastası olan Süheyla Kelekçi, “Hasta olduğum için arabalardan uzak durmaya çalışıyorum. Gerçekten çok kötü bir hava var. Yetkililerden gerekeni yapmalarını istiyoruz” dedi.
Öte yandan Valilik ve Çevre Şehircilik Müdürlüğü’nün düzenli olarak denetim yapmasını isteyen vatandaşlar, damından su akan, koltukları rahatsızlık yaşatan, plakaları dahi okunmayan halk otobüslerinin yenilenmesi konusunda Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın da artık adım atmasını istediler.

koah

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>