Son Dakika
22 Ocak 2017 Pazar

Bursa’da bu yola 4 trilyon yatırıldı

Bursa’da köstebek yuvasına dönen bu yol yenilendi

12 Temmuz 2016 Salı, 16:06
mudanya yolu

Daha önce Bademli’den Tepe Devrent’e kadar yenilenen Eski Mudanya Yolu’nun Güzelyalı girişine kadar uzanan 7 kilometrelik kısmı da sıcak asfaltla kaplandı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Aydınpınar’da yapılan asfalt çalışmalarını inceledi. Sıkıntılı olan bütün yolların bir bir Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilendiğini belirten Altepe, Bursa’daki en büyük yatırım kalemini yeni yolların oluşturduğunu söyledi. Onlardan birinin de uzun yıllar sıkıntılı bir ulaşıma sahip olan Eski Mudanya Yolu olduğunu kaydeden Başkan Altepe, mevcut Mudanya Yolu’nun yenilenmesinin ardından Eski Mudanya Yolu’nun da kolay ve rahat ulaşıma Büyükşehir Belediyesi tarafından kavuşturulduğunu ifade etti. Eski Mudanya Yolu’nda daha önce Bademli’den Tepe Devrent’e kadar asfalt çalışması yapıldığını hatırlatan Başkan Altepe, Güzelyalı Kavşağı’an kadar olan 7 kilometrelik kısmın da komple elden geçirildiğini belirtti. Başkan Altepe, “Burada sıcak asfalt şeklinde kaliteli, pırıl pırıl birinci sınıf yol çalışması gerçekleşti. Sadece 7 kilometrelik kısım için 4 milyon TL harcanmış oldu” diye konuştu.
Artık Eski Mudanya Yolu’nu kullanmanın sıkıntı olmaktan çıktığını söyleyen Başkan Altepe, “Uzun yılların şikayeti olan bu durum da böylelikle ortadan kalkmış oldu. Mudanya’yı Bursa’ya bağlayan bu alternatif yolumuz da kullanılabilir hale geldi. Hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>