Son Dakika
24 Ekim 2016 Pazartesi

Bursa’da bomba yüklü olduğu ihbar edilen araca nefes kesen operasyon

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde yaşanan patlama, PKK ve DAEŞ saldırıları sonrasında verilen şehitlerin ardından Türkiye genelinde plakaları belirlenen bazı araçlar üzerinde titiz bir çalışma sürdüren Polis ekipleri, Eskişehir’den itibaren takibe alınan Diyarbakır plakalı bir otomobili Bursa’nın İnegöl ilçesinde yakaladı.

25 Temmuz 2015 Cumartesi, 11:02
operasyon

tempra kales op arac

Bursa’da 21 plakalı Tempra otomobil dün gece emniyeti alarma geçirdi. Operasyon startı verildi. Şüpheli araç durduruldu. Operasyonda sıcak dakikalar yaşandı. Özel otomobil incelenmek üzere emniyete götürüldü. Sonuç ise herkese derin bir nefes aldırdı.

Bomba yüklü olduğu ihbarı üzerine Bursa istikametine seyir halindeki 21 plakalı özel otomobil Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ekipleri tarafından takibe alındı. Eskişehir Terörle Mücadele ekipleri adım adım takip ettikleri araçla ilgili Bursa ve İnegöl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ekiplerine bilgi verdi. Takip altındaki özel otomobil İnegöl sınırlarına girdiği andan itibaren Bursa ve İnegöl Emniyet Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. İnegöl girişinde Avarlar kavşağında, yoldan geçen araçlarla yığma yapan ekipler, belirtilen aracı beklemeye başladı.
Yığma yapılan yere gelen özel otomobil, ekipler tarafından durdurularak, sürücü dikkatli bir şekilde araçtan indirildi. Yere yatırılarak üst araması yapılan sürücünün üzerinden herhangi bir şey çıkmazken, Eskişehir’den buyana takip altında olan özel otomobil ekiplerin kontrolünde kurtarıcıya yüklenerek Emniyete çekildi.
Didik didik aranan özel otomobilde, ihbar edildiği gibi bomba türü bir şeye rastlanmadı. Sürücü ise, özel otomobili Ankara’dan yeni satın aldığını ve Bursa’ya gittiğini ifade etti.

Emniyet Yetkilileri, vatandaşlardan her türlü şüpheli durumlarda 155’i aramalarını isterken, ihbarcıların kimliklerinin kesinlikle ve kesinlikle gizli tutulduğu bildirildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>