Son Dakika
23 Ekim 2016 Pazar

Bursa’da bir sahil daha kızıla boyandı…Deprem habercisi mi?

628 kez izlendi, 19 Mayıs 2015 Salı

Kocaeli, Yalova ve Bursa’nın Gemlik sahillerinde daha önce görülen kahverengi tabaka şimdi de Karacabey sahillerinde ortaya çıktı. Bursalılar olayın bir doğa olayı mı, depremin habercisi mi, ya da çevre katliamı mı olduğunun araştırılmasını istiyor


Karacabey’in Malkara sahilinde oturanlar sabah saatlerinde gördükleri manzara karşısında şoka girdi. Mahalle sakinleri ilk etapta kızıllığın, Marmara Denizi açıklarında akaryakıt bırakan bir gemiden kaynaklandığını zannettiler.
2 kilometrelik sahil boyunca denizin yağ benzeri tabakayla kaplandığını belirten mahalle sakinlerinden Arif Kahraman, “Dalgalarla beraber kirlilik daha da arttı. Kötü bir koku var. Suyun üzerinde yağ tabakası görülüyor. Bunun sebebini bilmiyoruz. 20 yıldır buradayım, ilk kez yaz sezonu öncesi böyle bir manzara ile karşılaşıyoruz. Denize girmek için gelmiştik. Ancak kirlilikten dolayı dışarı bile çıkamıyoruz” dedi.
Arif Kahraman, Büyükşehir Belediyesi Sahil Daire Başkanlığı ile İl Çevre Müdürlüğü’nün konuyla ilgili araştırma yapmasını da istedi.

Etiketler:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>