Son Dakika
24 Ocak 2017 Salı

Bursa’da bayramda rekor kırıldı…

9 günlük bayram tatilinde 17 ilçedeki hastanelerde bakılan hasta sayısı rekor kırdı

20 Eylül 2016 Salı, 18:47
yarali acemi kasap

Bursa Kamu Hastaneler Birliği’ne bağlı 17 devlet hastanesi 9 günlük Kurban Bayramı tatili boyunca yaklaşık 105 bin hastaya hizmet verdi.
Konu ile ilgili Bursa Kamu Hastaneleri Birliği “Genel Sekreterliğinden yapılan yazılı açıklamada, 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde de sağlık çalışanlarının özverili ve yoğun şekilde hizmet verdiği” aktarıldı.
Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“9 günlük tatil boyunca acil servislerde 103 bin 51 hastaya sağlık hizmeti verilmiştir. Kurban Bayramı sürecince 965 kişi ise bıçakla hafif şekilde yaralanması sonucu hastanelerimize başvurmuştur. En çok hasta kabul eden hastanemiz 21 bin 600 kişi ile Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi olurken, Çekirge Devlet Hastanesine 14 bin 223 kişi, Bursa Devlet Hastanesine 13 bin 325 kişi ile takip etti. İlçe hastanemiz olan İnegöl Devlet Hastanemize ise 12 bin 625 kişi tedavi oldu.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>