Son Dakika
24 Ocak 2017 Salı

Bursa’da bayramda bu noktaya ulaşım ücretsiz olacak

1337 kez izlendi, 09 Eylül 2016 Cuma

Bursa’da Kurban Bayramı için her türlü tedbir alındı. Sadece bir noktaya ulaşım ücretsiz olacak

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, vatandaşların rahat, huzurlu ve güvenli bir ortamda Kurban Bayramı’nı yaşamaları için Büyükşehir Belediyesi olarak gereken tüm tedbirleri aldıklarını söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, tüm vatandaşların Kurban Bayramı’nı tebrik ederek, kentte, bayramın en güzel şekilde yaşanacağına inandığını belirtti. Başkan Altepe, açıklamasında, “Bursalı hemşehrilerimizin mübarek Kurban Bayramı’nı candan kutluyor; tüm hemşehrilerimizin aileleriyle birlikte huzur, afiyet ve neşe içinde güzel bir bayram geçirmelerini temenni ediyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak Bursa’da vatandaşların güzel ve huzur içinde bir bayram geçirmeleri için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Belediyemiz tüm birimleriyle bayram boyunca halkımıza hizmet vermeye devam edecek. Herşey vatandaşlarımızın güzel bir bayram geçirmesi için. Büyükşehir Belediyesi olarak tüm önlemlerimizi aldık” diye konuştu.

Hamitler Kent Mezarlığı’na ücretsiz ulaşım
Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Kurban Bayramı’nda gerçekleştireceği çalışmalar kapsamında, Bursa Büyükşehir Belediyesi sınırları dahilinde Raylı Sistem ve Otobüs İşletmeciliği hizmetlerini yürüten BURULAŞ Genel Müdürlüğü, BursaRay seferlerini sürdürecek. Otobüs seferlerine de aynı şekilde devam edilecek olup, arife günü ile Kurban Bayramı’nın 1. ve 2. günleri, 10.00 ile 18.30 saatleri arasında 2 otobüs, Kent Meydanı ile Hamitler Kent Mezarlığı arasında vatandaşlara ücretsiz hizmet verecek. BUDO’nun da normal seferlerine devam edeceği Kurban Bayramı’nda, vatandaşlar ulaşımla ilgili her türlü talep ve şikayetlerini 444 99 16 numarasıyla ulaşım hattına bildirebilecekler.

Ekipler nöbette
Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı nöbetçi ekip bulunduracak. Denetimlerini sürdürecek olan Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’na 716 33 00 ve ALO Belediye 153 no’lu telefonlara başvurulduğu takdirde vatandaşlara yardımcı olunacak. Bayram öncesi ve süresince (12 – 15 Eylül tarihlerinde), vatandaşlardan şahsen veya 716 33 00 – 261 52 40 – 444 16 00 ve Alo Belediye 153 No’lu telefonlara gelen öneri ve şikayetleri anında değerlendirmek üzere yaya ve motorize ekipler oluşturuldu. Ayrıca şehir içerisinde toplu taşıma hizmeti veren özel halk otobüsleri, minibüs, taksi ve dolmuşlar ile seyahat eden yolcuların her türlü mağduriyet ve şikayetlerinin giderilmesi amacıyla Trafik Denetleme Zabıta Amirliği’nde, şehirlerarası yolculuk yapan yolcuların şikayetlerinin değerlendirilmesi için de Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde bulunan Terminal Zabıta Amirliği’nde yeterli sayıda personel görevlendirilecek.

İtfaiye, görev başında
Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, bayramda her türlü itfaiye hizmeti ve yangın ihtimaline karşı, 46 ayrı grupta 490 personel ve 102 araçla görevini sürdürecek. Vatandaşlar, ihtiyaç duyulması halinde itfaiyenin 110 numaralı yangın ihbar hattına ulaşabilecekler.
BUSKİ Genel Müdürlüğü’nün bakım ve onarım ekipleri de Kurban Bayramı’nda hizmet verecek. Vatandaşlar, su ve kanalizasyonla ilgili her türlü şikayetlerini 185 no’lu telefona bildirerek, yardım isteyebilecekler. Bayram süresince Mezarlıklar Şube Müdürlüğü de defin işlemlerini aralıksız sürdürecek ve mezarlıklar ziyarete açık olacak.

Veteriner Hizmetleri de bayram nöbetinde
Bursa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü ekipleri, kent merkezinin yanı sıra 17 ilçede kurulan kurban satış alanlarında ve adaklık kurban satım yerlerinde gerekli ilaçlama ve dezenfeksiyon çalışmalarını aralıksız sürdürecek. Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nde, Kurban Bayramı’nın 1. günü nöbetçi veteriner hekim; bayramın 2 ve 3. günlerinde de icapçı veteriner hekimler görev yapacak. Kurban Bayramı süresince kurban etlerinden şüphe eden vatandaşlar, etlerini Demirtaş Cumhuriyet Mahallesi, Çevre Yolu Caddesi No:1’deki Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne getirdiğinde etlerin sağlık yönünden kontrolü için nöbetçi veteriner hekimler görevlendirildi. Vatandaşlar, (0224) 248 88 70 numaralı telefonlarla yetkililere ulaşabilecek.
Vatandaşların her konudaki dilek ve şikâyetleri için, aşağıda isimleri ve telefonları belirtilen hizmet birimleri çalışmalarını aralıksız sürdürecek.

ALO BELEDİYE : 153
BÜYÜKŞEHİR BLD. YENİ HİZMET BİNASI : 4441600
BUSKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ : 185
İTFAİYE : 110
ZABITA : 716 33 00
TERMİNAL ZABITA KARAKOLU : 261 52 40
MEZARLIKLAR ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ : 188
ULAŞIM HATTI : 444 99 16

Etiketler:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>