Son Dakika
23 Ocak 2017 Pazartesi

Bursa’da Bayırbucak Türkmenlerine yardım eli

Bursa’da Büyükşehir Belediyesi tarafından tedarik edilen 400 takım soba, Suriye’deki Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırılmak üzere Merinos’tan yola çıkarıldı. Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Güney Kapısı’ndaki TIR uğurlama törenine katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Suriye’deki mazlumların sıkıntısı giderilinceye kadar Bursa ve Türkiye’nin desteğinin süreceğini söyledi.

25 Kasım 2015 Çarşamba, 10:40
bayir bucak

Yaşanan iç savaştan kaçan yüz birlerce Suriyeliye kucak açan Türkiye, bir taraftan da bölgedeki yaraların sarılması için tek yürek oldu. Suriyeli mazlumlara destek olmak için Bursa’da da adeta yardım seferberliği başlatılırken, bugüne kadar Büyükşehir Belediyesi, işadamları dernekleri, sivil toplum örgütleri ve vatandaşlardan sağlanan yardımlarla doldurulan 200’ü aşkın TIR bölgeye ulaştırıldı. Yardım kervanına, içi 400 takım soba dolu yardım TIR’ı da eklendi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kış mevsiminde kullanılmak üzere paketlenen sobaların uğurlama törenine katıldı. Bursa’nın hayırda yarışmaya devam ettiğini, dünyanın dört bir yanındaki mazlumlara destek vermenin yanında Suriye’de savaş nedeniyle zorluk çeken Müslümanlarla da ilgilendiklerini belirten Başkan Altepe, “O bölgede savaş çıktığından beri gıda, giyecek ve yakacak konularında desteğe ihtiyacı olan Suriyeli dostlarımıza tüm imkanlarımızla birlikte destek olmaya çalışıyoruz. Buradan sürekli Suriye’ye yardım gidiyor. Türkiye’de yaşayan Suriyelilerle ülkelerinde savaşla mücadele eden Suriyelilerin ihtiyaçlarını gidermeye uğraşıyoruz. Bugün giden TIR’la birlikte gönderilen yardımlar 200 TIR’ı aştı” dedi.
Başkan Altepe, son yardım TIR’ının Rusya ve Suriye’nin baskısı altında zor günler yaşayan Bayırbucak Türkmenlerine gönderildiğini söyledi. Büyükşehir Belediyesi olarak ekipmanlarıyla birlikte 400 takım sobayı araca yüklediklerini belirten Başkan Altepe, “Oradaki insanlarımızın kış günlerinde ısınabilmesi için malzemeleri buradan yola çıkartıyoruz. Bizlere düşen onlara yardım etmek ve dost, kardeş olduğumuzu göstermek. Bu görevi yerine getirmeye gayret ediyoruz. Katkı sağlayan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>