Bursa’da balık fiyatları tavan yaptı

Havaların bir anda soğumasıyla artan balık fiyatları vatandaşın cebini yakıyor.

03 Ekim 2015 Cumartesi, 10:29
hamsi fiyatı

Havaların bir anda soğuması balık fiyatlarının tavan yapmasına neden oldu. Uzmanlar tarafından sofralardan eksik edilmemesi tavsiye edilen balığın pahalı olması vatandaşın cebine yansıyor. Ucuzken kapış kapış giden balıklar son günlerdeki fiyatlarıyla tavan yaptı.
Özellikle geçen haftalarda 5 ile 7 lira arasında satılan hamsi bu günlerde 10 liradan satışa sunuluyor. Balık pazarında levrek ve çupra 20, istavrit, kumru ve mezgit ise 10 liradan satışa sunuluyor. Şu anda tezgahlarda pek de bulunmayan palamut ise 20 ile 25 lira arasında satışa sunuluyor. Balık fiyatlarının son günlerde iyi gitmediğini belirten balıkçı esnafı Zeki Yıldırım, “Son günlerde yağan yağmurdan dolayı balık bol olur diye düşündük ama malesef olmadı. Aslında balık bol ama özellikle hamsiye yüklenildiği için biraz azalma oluyor. Ayrıca toptancı halinde de son günlerde fiyatlar artmış durumda. Bu yüzden pazara balık az geliyor. Fiyatlar bu yüzden yüksek” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>