Son Dakika
23 Ocak 2017 Pazartesi

Bursa’da aynı zamanda IŞİD ve PKK operasyonu…

Bursa’da güvenlik güçleri aynı anda farklı noktalarda PKK ve Işid operasyonu düzenledi. Operasyonlarda 7 kişi gözaltına alındı…

28 Ekim 2015 Çarşamba, 09:32
pkk terör zanlilar

Bursa kent merkezinde PKK üyelerine yönelik operasyonda 7 kişi gözaltına alındı.
Alınan bilgiye göre, merkez Osmangazi ilçesi Emek Mahallesi’nde 10 Eylül günü yasadışı gösterilere katıldıkları, halkı provokasyona teşvik ettikleri öne sürülen PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H üyelerine yönelik soruşturma operasyon boyutuna ulaştı.
Bursa Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü savcılıktan aldığı izinle 7 ayrı eve şafak vakti operasyon düzenledi. Operasyona çelik yelekli özel harekat polisleri de katıldı. Gözaltına alınan 7 kişi ile birlikte örgütsel dökümanlara da el konuldu.
Şahısların sorgusunun ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

IŞİD OPERASYONU…
Bursa’da Işid lehine propanganda yaptığı öne sürülen bir kişi güvenlik güçlerince gözaltına alındı.
Alınan bilgiye göre, merkez Osmangazi ilçesi Nilüfer Mahallesi’nde 23 yaşındaki C.E.’nin Işid için propaganda yaptığı ve eleman toplamaya çalıştığı ihbarı üzerine operasyon düzenlendi.
Özel harekat ekiplerinin de katıldığı ve geniş güvenlik önlemi alınan operasyonda C.E. gözaltına alındı.
Zanlı sorgulamasının ardından adliyeye sevk edildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>