Son Dakika
24 Ekim 2016 Pazartesi

Bursa’da 700 işçi işsiz kaldı

Orhaneli ve Tunçbilek termik santralleri ihalesinin en yüksek teklifini 521 milyon dolarla Çelikler Taahhüt İnşaat ve Sanayi A.Ş.’ye verilmesinin ardından taşeron firmalar bünyesinde çalışan 700 kişi işsiz kaldı.

01 Temmuz 2015 Çarşamba, 13:42
fabrika-baca (2)

Özelleştirme İdaresi tarafından 17 Aralık 2014’te yapılan ihale sonucunda 521 milyon dolar bedelle özelleşmesinin ardından Orhaneli ve Tunçbilek Termik Santrali ile Bursa Linyit İşletmeleri’nde (BLİ) taşeron firmalar bünyesinde çalışan 700 civarında kişi işsiz kaldı. Üç işletmede taşeron firmalar bünyesinde çalışan 700 civarında kişinin iş akitleri devir protokolünün imzalanmasıyla feshedildi. Tazminatları ödenen ve iş akitleri fesih edilen işçilerin yeniden mesai yapması için Maden İşçileri Sendikası Bursa ve Havalisi Şubesi ile Türkiye Enerji, Su ve Gaz İşçileri Sendikası (TES-İŞ) Kütahya Şubesi’nin girişimleri sürüyor.
Firma yetkilileri ise, işten çıkartılanların tazminatlar ödendikten sonra yeniden işe alınabileceği sözünü verdiler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>