Son Dakika
17 Ocak 2017 Salı

Bursa’da 3 kişiye umut oldu…

Bursa’da geçirdiği beyin kanaması nedeniyle beyin ölümü gerçekleşen 71 yaşındaki hastanın iki böbreği ve karaciğeri, 3 kişiye umut oldu.

14 Aralık 2015 Pazartesi, 08:51
organ

Geçtiğimiz cuma günü beyin kanaması geçirerek ambulansla Çekirge Devlet Hastanesi’ne kaldırılan 71 yaşındaki Necati A., iki gün yoğun bakımdaki gerçekleşen tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Bunun üzerine aile ile görüşen Organ Nakli Merkezi Koordinatörleri, ailenin de organ naklini onaylamasının ardından gece saatlerinde operasyonu başlattı.
Ameliyat öncesi gazetecilere bilgiler veren Çekirge Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Timur Didinen, “71 yaşında erkek hastamızın, geçirdiği beyin kanaması neticesinde beyin ölümü gerçekleşti. Hiç vakit kaybetmeden aile ile görüştük. Aile bilinçli bir aileydi, organları bağışlamayı hemen kabul etti. Böylece organ bağışı operasyonuna girmek üzereyiz. Organları çıkaracağız. Böbrekleri ve karaciğeri kullanılacak, 3 tane hayat kurtaracaklar. Bir böbrek ve karaciğer Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne diğer böbrek de Bursa’da özel bir hastanemize gönderilecek.” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>