Son Dakika
23 Ocak 2017 Pazartesi

Bursa’da 100 yıllık tarihi bina yandı…İtfaiye dar sokaklardan giremedi

1550 kez izlendi, 15 Kasım 2015 Pazar

Bursa’nın tarihi mahallesinde çıkan yangın 100 yılık binayı kül etti. Vatandaşlar, dar olan sokakta itfaiyeye yol açabilmek için araçları elleriyle kaldırdı.

Olay, Merkez Yıldırım ilçesi Karamani Sokak’ta meydana geldi. Evdeki sobadan çıktığı iddia edilen yangın tarihi binayı kül etti. Sokakların dar olması ve araçların park etmesinden dolayı itfaiyenin yangın yerine geç gelmesi yangını daha da büyüttü. Vatandaşlar itfaiyeye yol açabilmek için araçları elleriyle kaldırdı. Yangını söndürmeye çalışan itfaiye ekipleri binadan parçalar dökülmesiyle zor anlar yaşadı. Yangın uzun uğraşlar sonunda kontrol altına alındı.
Evde yaşayan Fatma Söğüt ve oğlu Barış Söğüt’ün ise yangın sırasında evde olmaması olası bir faciayı önledi. Yangından çevredeki binalar da zarar gördü.
Yangında 3 katlı evi kül olan Kadir Ertuğrul, “Bina benim, evde kiracılar oturuyordu. Onlar da Allah’tan dışarıdaymışlar. Binada bir kadın çocuğu ile birlikte yaşıyordu, diğer katlar boştu” dedi.

Etiketler:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>