Son Dakika
27 Ekim 2016 Perşembe

Bursa’da 1 Mayıs gerginliği

Bursa’da 1 Mayıs kutlama alanına üstleri aranmadan girmek isteyen Halk Evleri üyeleri ile polis arasında arbede yaşandı.

01 Mayıs 2015 Cuma, 16:50
0

Kent Meydanı’nda 1 Mayıs kutlamaları için toplanan gruba dahil olmak isteyen Halk Evleri üyeleri, polis tarafından üstlerini aratmamak istemeyince gerginlik yaşandı. Israrla üstlerini aratmak istemeyen Halk Evleri üyeleri, polislerle uzun bir süre diyaloga girdi ve arbede yaşandı. Halk Evleri üyeleri, polis ekiplerine bayrak sopaları ve flamalarıyla saldırdı. Miting alanı girişine çok sayıda polis ve çevik kuvvet ekipleri kol kola girerek barikat kurdu. İçeri girmek için polislerle itişen grup bir sure sonra sakinleştirildi. Polis ekipleri  ve halk evleri arasında üst araması yapmayacaklarını ancak miting alanında olabilecek her turlu olaydan halk evlerinin sorumlu olacağını yazan bir tutanak imzalayarak üst araması yapılmadan tören alanına aldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>