Bursa’da 050505 çılgınlığı

Bursa’da özel bir tarihte evlenerek nikah tarihlerini ölümsüzleştirmek isteyen çiftler, Osmangazi Belediyesi Nikah Dairesi’ne koştu.

05 Mayıs 2015 Salı, 18:31
evlilik

Hayatlarının en anlamlı gününü ölümsüzleştirmek isteyen onlarca çift, 05.05.2015 tarihini tercih etti. Aylar öncesinden bu özel tarihte evlenmek için randevu alan çiftler, sabah 10.00’dan itibaren Osmangazi Belediyesi Nikah Dairesi’ne gelmeye başladı. Nikah töreni sırasında hayli heyecanlı olan gelin ve damatlar, nikahlarını özel bir güne getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.
05.05.2015 tarihinde evlenebilmek için 1 yıl önceden gün aldıklarını belirten Gelin Gamze Şahinoğlu, “Evliliğimizin özel bir günde olmasını istiyorduk. Bir yıl öncesinden de bu tarihte evlenmeye karar verdik. Çok mutluyuz. Allah herkese bu mutluluğu nasip etsin” dedi.
Damat Orçun Bican da, “Çok mutluyuz. Bu tarihi ömrümüz sonuna kadar unutmayacağız” diye konuştu.

NİLÜFER’DE BAŞKAN BOZBEY KIYDI

Gün,ay ve yılı 5 rakamından oluşan 5.5.2015 tarihinde evlenmek isteyen çiftler Nilüfer Nikahevi’ne akın etti. Bir günde 30 çift evlenirken, şanslı iki çiftin nikahı Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey kıydı.
En yoğun günlerinden birini yaşayan Nilüfer Nikahevi’nde bu özel tarihte hayatlarını birleştiren Uğur Kocaman -Özge Turan ile Serap Budak-Anıl Aslan çiftinin nikahını Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey sürpriz yaparak kıydı. Nikahın şahitleri de Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ile CHP Bursa İl Başkanı Zafer Yıldız oldu. Bu ilginç tarihte evlenen çiftler mutluluklarını Başkan Bozbey ve nikah şahitleri ile paylaştı. Başkan Bozbey ve şahitler Hazinedar ile Yıldız da çiftleri kutlayarak yaşam boyu mutluluklar dilediler.
Yılda 4 bin nikahın kıyıldığı Nilüfer Nikahevi’de günde ortalama 40 çift nikah başvurusunda bulunuyor. Nilüfer Nikahevi’nde Bursa’nın tüm ilçelerinde oturanlar nikahlarını kıydırabiliyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>