Son Dakika
21 Ocak 2017 Cumartesi

Bursa Zoopark’ın yeni maskotları…

Bursa Zoopark yeni dünyaya gelen yavrularla şenlendi

10 Temmuz 2016 Pazar, 13:58
kapiba

Bursa Hayvanat Bahçesi’nde dünyaya gelen kapibaralar hayvanat bahçesinin maskotu oldu.
Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne ait hayvanat bahçesinde bulunan hayvanlar ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Başta aslanlar, leoparlar ve ayılar olmak üzere zürafa, deve ve maymunların yanı sıra, Güney Amerika kökenli hayvanlar ziyaretçilerin büyük ilgisini çekiyor. Hayvanat bahçesinin yeni maskotu ise yavru kapibaralar oldu. Nesilleri azalmakta olan ve Hollanda’dan Bursa’ya 2014 yılında getirilen 2’si erkek 4 kapibaranın yeni yavruları bakıcıların nezaretinde büyümeye devam ediyor. Minik kabibaralar marulla besleniyor.
Yeşilliklerle ziyafet çeken kapibaralar, bakıcılarının tarak ile kaşımasından da hoşlanıyor. Şu anda yetişkin bir tavşan büyüklüğüne gelen 1 aylık kapibaralara bakıcıları ‘Tüylü’ ve ‘Tüysüz’ ismini verdi. Annelerinin yanından bir an olsun ayrılmayan minik kapibaralar hakkında açıklama yapan Bursa Hayvanat Bahçesi yetkilileri, dünyanın en büyük kemiricisi olan kapibaraların sağlıklı 2 yavru dünyaya getirdiğini söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>