Bursa yıkılarak güzelleşiyor

2016 yılının ilk 6 ayında toplam 21 bin metrekare alan kamulaştırılırken, hak sahiplerine 30 milyon 817 bin TL ödeme yapıldı.

29 Haziran 2016 Çarşamba, 15:43
BURSA YIKILARAK GÜZELLEŞİYOR... OSMANGAZİ'DE 6 AYDA 30 MİLYONLUK KAMULAŞTIRMA

Osmangazi Belediyesi, ilçenin çehresini değiştiren yatırımların hayata geçirebilmesi adına, 2016 yılının ilk 6 ayında toplam 21 bin metrekare alan kamulaştırılırken, hak sahiplerine 30 milyon 817 bin TL ödeme yapıldı.
Osmangazi Belediyesi, ilçeyi yıkarak güzelleştirmeye devam ediyor. Çarpık ve plansız yapılaşmanın getirdiği sorunları ortadan kaldırmak amacıyla, sağlıktan spora, eğitimden kentsel dönüşüme kadar her alanda dev projeler hayata geçiren Osmangazi Belediyesi, ilçedeki sıkışık ve plansız yapılaşmadan kaynaklanan arazi sıkıntısı nedeniyle bu projeleri gerçekleştirmek için ciddi kamulaştırmalar yapmak zorunda kalıyor. Yatırımlar için 2016 yılının ilk 6 ayında toplam 21 bin metrekare alan kamulaştırılırken, hak sahiplerine 30 milyon 817 bin TL ödeme yapıldı. Yapılan kamulaştırmalarda en büyük pay Kent Meydanı Kentsel Dönüşüm Projesi’nin oldu. Bursa’ya gerçek meydan kazandıracak olan dev proje için, yılın ilk 6 ayında 3 bin 500 metrekare alan kamulaştırıldı. Hak sahiplerine 17 milyon 500 bin TL ödeme yapıldı.

BURSA YIKILARAK GÜZELLEŞİYOR... OSMANGAZİ'DE 6 AYDA 30 MİLYONLUK KAMULAŞTIRMA
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “İlçemizde gerek tetis gerekse konut inşa edilebilecek boş alan neredeyse hiç yok diyebiliriz. Dolayısıyla yaşanan bu arazi sıkıntısından dolayı projelerimizi hayata geçirirken kamulaştırma yapmak zorunda kalıyoruz. Bu kamulaştırmalar projelerimizin maliyetlerinin de yükselmesine neden oluyor. Bir çocuk parkı dahi yapacak olsak, arazi elde edebilmek için park maliyetinin çok daha fazlasını kamulaştırmalara ödüyoruz. Bu yönüyle bakıldığında Osmangazi, Bursa’da hizmet üretmenin en zor olduğu, üretilen hizmetin de en pahalı olduğu ilçe diyebiliriz. Biz tüm olumsuzluklara rağmen Osmangazi’yi ve kentimizi güzelleştirmek adına çalışıp, vatandaşlarımıza en güzel hizmetleri sunmaya devam edeceğiz” dedi.

BURSA YIKILARAK GÜZELLEŞİYOR... OSMANGAZİ'DE 6 AYDA 30 MİLYONLUK KAMULAŞTIRMA

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>