Son Dakika
17 Ocak 2017 Salı

Bursa yatırımcılar için büyük pazar…

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Şener, İngiltere Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri Clive Allcorn ile bir araya geldi. Clive Allcorn, Bursa’nın barındırdığı mevcut coğrafi ve stratejik potansiyeli ile yabancı yatırımcılar için önemli bir pazar olduğunu söyledi.

02 Şubat 2016 Salı, 11:01
BTSO

BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Şener, İngiltere Bursa Fahri Konsolosu Hüseyin Durmaz ve İngiltere Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri Clive Allcorn ile buluştu. Bursa sanayisi ve üretiminin Türkiye’de büyük bir güce sahip olduğunu kaydeden Cüneyt Şener, BTSO olarak Bursa’nın bu gücünün uluslararası arenada da hissettirilmesi için yoğun çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyledi.

 

İngiltere ile Bursa arasındaki ticari bağlantıların kuvvetlenmesini istediklerini vurgulayan Şener, “BTSO olarak, ülkemizin üretim üssü konumundaki Bursa’mızın her alanda çıtasını yükseltmek için projelerimize devam ediyoruz. Geçtiğimiz sene Bursa ekonomisine ivme kazandıran önemli çalışmaları hayata geçirdik. 2016 yılında da kent ve ülke ekonomisine katkı sağlayacak çalışmalar gerçekleştirmeyi sürdüreceğiz” dedi.

 

BURSALI FİRMALAR İNGİLTERE’YE GİDİYOR

Küresel Fuar Acentesi Projesi kapsamında İngiltere’ye bir fuar organizasyonu düzenlemeyi planladıklarını ifade eden Şener, “KOSGEB’in ve Odamızın destekleriyle 2016 yılında da Küresel Fuar Acentesi Projemiz tüm hızıyla devam ediyor. Bu sene 60’a yakın fuar organizasyonunu takvimimize aldık. Bu kapsamda üyelerimizi, ağırlıklı olarak raylı sistemler ve makine üreticilerinin yer alacağı 12-15 Nisan 2016 tarihleri arasında İngiltere’nin başkenti Londra ile Birmingham kentlerinde düzenlenecek M.A.C.H İnfrarail Fuarına taşımayı istiyoruz. Fuar, makine ve raylı sistemler alanlarında büyük bir güce sahip Bursalı firmalarımıza önemli katkılar sağlayacak” diye konuştu.

 

“BURSA, YATIRIM İÇİN CAZİP BİR ŞEHİR”

İngiltere Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri Clive Allcorn, üretim ve sanayide önemli deneyime sahip Bursa’nın gücünün farkında olduklarının altını çizdi. Bursa’nın yabancı yatırımcılar için cazip bir kent olduğuna işaret eden Allcorn, şöyle devam etti; “Bursa, kuruluş adımları başlayan ve çok önemli hamle olan Teknoloji Organize Sanayi Bölgesi (TEKNOSAB) başta olmak üzere mevcut Organize Sanayi Bölgeleri ile stratejik güce sahip bir şehir. İngiltere ile Bursa arasındaki ticari köprülerin daha da güçlenmesini istiyoruz. Bu konuda iki ülke iş adamlarının bir araya gelmesi için elimizden gelen her türlü katkıyı vermeye hazırız.”

İngiltere Bursa Fahri Konsolosu ve BTSO Meclis Üyesi Hüseyin Durmaz ise, İngiltere ve Bursa ticari ilişkilerinin her geçen dönem geliştiğine dikkati çekerek, “Bu potansiyeli birlikte yürüteceğimiz çalışmalarla daha da büyütmeliyiz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>