Bursa'ya 50 milyon TL'lik yatırım

Dördüncü fabrika yatırımıyla beraber Endüstri 4.0'a da ilk adımı attıklarını belirten Gökçelik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Aras "Toplam 50 milyon TL tutarındaki yatırımı kapsayan yeni fabrikamız ile depo sistemleri üretimini seri hale getirirken, pazar payı ve ihracatımızı da arttırmayı hedefliyoruz" dedi.

EKONOMİ, 22 Eylül 2017 Cuma, 11:57
Bursa'ya 50 milyon TL'lik yatırım

"Rafın Olduğu Her Yerde" sloganı ile raf sektöründeki başarısını katlayarak sürdüren Gökçelik, GDS markası ile depo sistemleri konusunda da seri üretime geçti. Teknolojiyi yakından takip eden Gökçelik A.Ş, toplamda 30 bin metrekare kapalı alan, 50 milyon TL'lik yatırım ile 4 fabrikada raf sistemleri konusunda son teknoloji ile üretim yapıyor. Gökçelik, 4.fabrikasında Endüstri 4.0 hedefiyle otomasyon ve bilgi işlem teknolojileriyle Depo Sistemleri konusunda çözüm üretmeye devam edecek.

"Ağır Yüklerin Rafı Da Büyük Olur Sorumluluğu Da" sloganı ile Gökçelik Depo Sistemleri markası ile Nilüfer Organize Sanayi Bölgesinde 10 bin metrekarelik alanda depo sistemleri seri üretim hattını hayata geçirdiklerini ifade eden Yalçın Aras,  "Yeni yatırımımız ile kapasitemizi en az yüzde 30 arttırdık. İnandığımız değerlerimizi, tecrübe, teknoloji ve kalite ile birleştirip, 50'den fazla ülkeye çözümler üretmeye devam ediyoruz. Yapmış olduğumuz işin gereği birçok sektörle iç içe çalışıyoruz. İlk üretime başladığımız yıllarda kısıtlı olanaklarla üretim yapımızın birçok sektörü içinde barındırdığı bilinci ile gelişimimizi sürdürdük. Büyüttüğümüz sektörlerin ihtiyaçlarına özel olarak ayrı birimler ve fabrikalar açtık. Market ekipmanları ürettiğimiz fabrikamız ayrı, ahşap mağaza dekorasyonları ürettiğimiz fabrikamız ayrı, özel ve pratik ürünleri ürettiğimiz fabrikamızı ise ayrı ayrı makinalaştırarak mümkün olduğu kadar yeni teknolojiler kullandık. Yeni çıkan teknolojileri ise sürekli takip ettik" dedi.

Yeni fabrika ile ilgili açıklama yapan Aras, "Bugün açılışını yaptığımız dördüncü fabrikamızda ise yep yeni bir dönemin temellerini atıyoruz. Yeni bir sürece adım atmamız gerektiğini birkaç yıl öncesinden planlayarak Endüstri 4.0'a geçiş yaptığımız bu fabrikamızın yatırımlarını tamamladık" diye konuştu.

Endüstri 4.0'ın Gökçelik'e kattıkları ile ilgili de bilgi veren Yalçın Aras, "Eskiden üç dakikada bir travers üretirken şimdi dakikada 7 travers üretebilir hale geldik. Dakikada dört metre ayak üretirken bunu 25 metreye çıkardık. Yılda 15-20 bin ton olan saç işleme kapasitemizi 100 bin tona çıkardık. En az 5 saatte boya rengi değiştirirken şimdi 10 dakikada boya değiştirebilen bir teknolojiye sahip olduk" dedi.

YALÇIN ARAS'IN KONUŞMA METNİ

40 YILI GERİDE BIRAKIRKEN

ENDÜSTRİ 4.0'IN TEMELLERİNİ ATTIĞIMIZ

4. FABRİKAMIZIN AÇILIŞ TÖRENİNE

HOŞ GELDİNİZ.

GÖKÇELİK'İN SERÜVENİ 1976 YILINDA 20 METREKARELİK BİR ALANDA TEK BİR KİŞİ İLE BAŞLADI...

BAZEN İNSANLAR ZAMANI, GÖZ AÇIP KAPATMA SÜRESİNE BENZETİRLER...

TESPİT DOĞRU MUDUR YANLIŞ MIDIR BİLEMİYORUM AMA BİLDİĞİM BİR ŞEY VARSA O DA BU SÜREYE BİR ŞEYLER SIKIŞTIRABİLMİŞ, YAPABİLMİŞ VE BAŞARABİLMİŞSENİZ ZAMANI DOĞRU KULLANMIŞSINIZ DEMEKTİR.

EVET...

GEÇMİŞ GÜVEN, GELECEK İSE DAİMA GÜVEN VERİR İNSANLARA...

BİZ DE ÇOK GEÇMİŞE TAKILMADAN 42 YILLIK SÜREÇTE BİR ŞEYLER YAPMAYA ÇALIŞTIK...

BU SÜRE İÇERİSİNDE HER ŞEYİ DOĞU YAPAMADIĞIM BİR GERÇEK

AMA HİÇ BOŞ DURMADIĞIM DAHA DA BİR GERÇEKTİR.

YAPMIŞ OLDUĞUĞUMUZ İŞİN GEREĞİ BİR ÇOK SEKTÖRLE İÇ İÇE ÇALIŞIYORUZ..

İLK ÜRETİME BAŞLADIĞIMIZ YILLARDA KISITLI OLANAKLARLA ÜRETİM YAPIMIZIN BİRÇOK SEKTÖRÜ İÇİNDE BARINDIRDIĞI BİLİNCİ İLE GELİŞİMİMİZİ SÜRDÜRDÜK.

BÜYÜTTÜĞÜMÜZ SEKTÖRLERİN İHTİYAÇLARINA ÖZEL OLARAK AYRI BİRİMLER VE FABRİKALAR AÇTIK...

MARKET EKİPMALARINI ÜRETTİĞİMİZ FABRİKAMIZI AYRI,

AHŞAP MAĞAZA DEKORASYONULARI ÜRETTİĞİMİZ FABRİKAMIZI AYRI,

ÖZEL ÜRÜNLERİ VE PRATİK ÜRÜNLERİ ÜRETTİĞİMİZ FABRİKAMIZI İSE AYRI AYRI MAKİNALAŞTIRARAK MÜMKÜN OLDUĞU KADAR YENİ TEKNOLOJİLERİ KULLANDIK. BU ARADA YENİ ÇIKAN TEKNOLOJİLERİ İSE SÜREKLİ TAKİP ETTİK.

BUGÜN AÇILIŞINI YAPTIĞIMIZ DÖRDÜNCÜ FABRİKAMIZDA İSE YEP YENİ BİR DÖNEMİN TEMELLERİNİ ATIYORUZ. YENİ BİR SÜRECE ADIM ATMAMAMIZ GEREKTİĞİNİ BİR KAÇ YIL ÖNCESİNDEN PLANLAYARAK ENDÜSTRİ 4.O'A GEÇİŞ YAPTIĞIMIZ BU FABRİKAMIZIN YATIRIMLARINI TAMAMLADIK.

İZNİNİZLE ENDÜSTRİ 4.0 BİZE NE KATTI KISACA ÖZETLEMEK İSTİYORUM.

ESKİDEN ÜÇ DAKİKADA BİR TRAVERS ÜRETİRKEN ŞİMDİ DAKİKADA 7 TRAVERS ÜRETEBİLR HALE GELDİK.

DAKİKADA DÖRT METRE AYAK ÜRETİRKEN 25 METREYE ÇIKARDIK.

YILDA 15,20 BİN TON OLAN SAC İŞLEME KAPASİTEMİZİ 100 BİN TONA ÇIKARDIK.

EN AZ 5 SAATTE BOYA RENGİ DEĞİŞTİRİRKEN ŞİMDİ 10 DAKİKADA BOYA DEĞİŞTİREBİLEN BİR TEKNOLOJİYE SAHİP OLDUK.

YANIMIZDA BULUNAN ARAZİDE YENİ YATIRIMLARA DEVAM EDECEĞİZ...

AĞIR VE HAFİF YÜK DEPO SİSTEMLERİNDE, SAHİP OLDUĞUMUZ YÜKSEK TEKNOLOJİ İLE İHTİYACA GÖRE ROBOTLU VE YİNE RADOAKTİF SİSTEMLER İLE HAREKET EDEN MEKİK SİSTEMLERİNİ DAHA ETKİN HALİ GETİREREK İNSANSIZ YÖNETECEK SİSTEMLERİ SEKTÖRÜN İSTİFADESİNE SUNUYORUZ. GÖKÇELİK ÇALIŞANLARI İLE BİRLİKTE 50 ÜLKEYE İHRACAT YAPAN ŞİRKETİMİZİ DÜNYADA HAKETTİĞİ YERE GETİREREK ÜLKEMİZE DÖVİZ KAZANDIRACAĞIMIZA DAİR ZERRE KADAR ŞÜPHEM YOK.

DEĞERLİ MİSAFİRLER...

ARTIK DÜNYA, YAKIN GELECEKTE İSTESEK DE İSTEMESEK DE ROBOTLARIN EMRİNE GİRECEK..

ROBOT POLİSLER 2030 YILINDA DUBAİ POLİSİNİN YÜZDE 30'UNU TEŞKİL EDECEK...

GELECEKTE MASALARDA OTURAN ROBOTLAR BÜROKRASİDEN TUTUNUZ DA AKLINIZA GELEN PEK ÇOK İŞLEMLERİ GERÇEKLEŞTİRECEK...

DEĞERLİ MİSAFİRLER, BİZLER DE BU HEYECANLA GELECEĞE YÖNELİK ENDÜSTRİ 4.0'IN

YANİ İNSANSIZ TEKNOLOJİNİN İLK ADIMINI ATMANIN HEYECANI İÇERİSİNDEYİZ...

YATIRIMLARIMIZ DEVAM EDECEK

ÜLKEMİZE VE MİLLETİMİZE HAYIRLI VE UĞURLU OLSUN

DİLEKLERİMLE TEKRAR HOŞ GELDİNİZ DİYOR

SAYGILARIMI SUNUYORUM.

GÖKÇELİK DEPOLAMA SİSTEMLERİ HAKKINDA

Ağır ve hafif yük depo sistemlerinde teknolojiyi yakından takip eden Gökçelik A.Ş. Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi'nde 30 bin metrekare toplam kapalı alanda Gökçelik Depo Sistemleri (GDS) markasıyla depo sistemleri seri üretim hattını hayata geçirdi. 4. fabrika ile ayak kesidinden 1.4 santimetrekare daha fazla yüzey alanı, dakikada 7 travers, dakikada 25 ayak üretim kapasitesi, 10 dakikada renk değiştirebilen boyama kabini, yıllık 100 bin ton saç işleme kapasitesine ulaşıldı. GDS'de Hafif Yük Depo Sistemleri, Mekik Raf Depo Sistemleri, Dinamik Servis Raf Sistemleri, Soğuk Hava Deposu Çözümleri, Mezanin Raf Sistemleri, Back To Back, AS/RS, Gargamel Raf Sistemleri, Lojistik Yardımcısı Çözümler, Giydirme Cephe Sistemleri, Odis, Toptan Satış Raf Sistemleri, Dinamik Raf Sistemleri, Servis Rafları Uygulaması, Mobil Rack, Drive-In Sistem üretimi yapılmaktadır.

BURSASPOR
İşte Bursaspor'un muhtemel 11'i!
Bursaspor'un, Galatasaray karşısındaki muhtemel ilk 11'i belli oldu.
BURSA
Bursa'da insanlık ayıbı!
Bursa'da hamile olan at sokak ortasına ölüme terk edildi. Yerde yatan sahipsiz at belediye ekiple...
BURSA
Bursa'da suya indirim!
Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi'nden yine suya indirim müjdesi çıktı. Kasım ayında su fiyatları...
GÜNDEM
Numan Kurtulmuş'tan 'ittifak' açıklaması
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Görüşmelerde, müzakereler sonucunda belli bir nokta...
BURSA
Bursa'da şoke eden olay!
Bursa'da test kitabının içine uyuşturucu saklayan zehir taciri kadın polisten kaçamadı.
GÜNDEM
Kuzey Irak'a hava harekatı! Saldırı hazırlığındaki üç terörist etkisiz hale getirildi
Irak kuzeyi Metina bölgesine düzenlenen hava harekâtında saldırı hazırlığında olan silahlı ...