Son Dakika
27 Ekim 2016 Perşembe

Bursa tenisin de merkezi oluyor

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 510 bin metrekarelik kullanım alanına sahip Hüdavendigar Parkı’nın Türkiye’de birçok spor dalının yanı sıra tenis sporlarının da yapılabileceği önemli bir merkez olarak düzenlendiğini söyledi.

15 Nisan 2015 Çarşamba, 13:06
TENİS

Başkan Altepe, Hüdavendigar Parkı içerisinde yer alan kapalı tenis kortlarında incelemelerde bulundu. Hüdavendigar Mahallesi’nde, Osmangazi ile Nilüfer ilçelerinin kesişme noktasındaki parkın Büyükşehir Belediyesi olarak Bursa’ya kazandırdıkları en önemli eserlerden biri olduğunu kaydeden Başkan Altepe, yaklaşık 200 bin kişilik nüfusa hitap eden alanın tüm Bursalıların ücretsiz kullanabileceği, oturup dinlenebileceği mekanlar ile kafeterya ve restoranlarla donatıldığını ifade etti. Hüdavendigar Parkı’nın sadece dinlenme ve yeme-içme alanlarıyla sınırlı olmadığını, yürüyüş parkurları, spor alanları ve futbol sahalarının parka ayrı bir renk kattığını vurgulayan Başkan Altepe, “Şu anda Nilüfer Çayı üzerinde yapılan düzenlemeyle birlikte burada kano yarışları da yapılacak. Kısaca burası, her türlü etkinliğin yapılabildiği ender mekanlardan biri haline gelecek” dedi.
Başkan Altepe, Hüdavendigar Parkı’ndaki en önemli çalışmalardan birinin tenis sporu üzerinde yapıldığını kaydetti. Şu anda 2’si kapalı 17 kortun park alanında hizmet vermeye başladığını, hizmete girme aşamasında olan yatırımla birlikte Bursa’nın tenis alanında Türkiye’nin sayılı kentlerinden biri haline geldiğini vurgulayan Başkan Altepe, “Buradaki kortlarda, değişik illerden gelen sporcuların katılımıyla, turnuva ve etkinlikler düzenleniyor. Çalışmaların 12 boyunca yapılabilmesi, yaz ve kış sürekli hale gelebilmesi için ısıtmalı 2 adet kapalı kort inşa ettik. Yapılan ilavelerle birlikte burası, hem büyüklere hem de küçüklere hitap eden önemli bir merkez oldu. Bursalılara armağan olsun” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>